Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

MS juniorů Portugalsko

V portugalském městě Caldas da Rainha si při své premiéře na juniorském světovém šampionátu vybojovaly stříbrné medaile členky Sportovního centra v Bystřici Natálie Dianová a Lenka Bilková. Natálie obsadila 10. , Lenka 13. místo a společně s Barborou Kodedovou z Plzně /22. místo/ skončily druhé v soutěži družstev za vítězkami z Ruska a před třetími Maďarkami. Zcela mimořádné vystoupení české reprezentace podtrhl ziskem titulu Mistra světa mezi juniory Ondřej Polívka z pražské Dukly.[mygal=msj2-2007]

Mistrovství světa se zúčastnilo 62 závodnic do 21 let a náš tým byl nejmladší ze všech. Děvčata vstoupila do soutěže semifinálovým závodem, ze kterého se po vynikajících výkonech všechna kvalifikovala do finále. Lenka s Natálií si vytvořily osobní rekordy v plavání a také v technických disciplinách podaly nadstandardní výkony. Pouze čtyřem týmům z dvanácti úplných družstev se podařilo probojovat do finále v plné sestavě a to povzbudilo naše děvčata k vynikajícím výkonům v nejdůležitějším závodě roku. Jelikož nemohly skončit horší než čtvrté, všichni jsme věřili, že alespoň jeden z týmů absolutní špičky porazíme. Nakonec si Černého Petra a bramborovou medaili odvezly čtvrté Číňanky. V soutěži družstev se počítá součet výkonů individuální klasifikace a děvčata se již od začátku finále pohybovala na předních příčkách. Ve střelbě dosáhly výkonů odpovídajících jejich celosezónním průměrům,což při psychickém tlaku,který je vzhledem k důležitosti soutěže enormní,není pravidlem a některé favoritky jej nezvládly. Šerm se úplně dle představ nevydařil Dianové a Kodedové, ale družstvo výborným výkonem podržela na medailových pozicích Bilková. V plavecké části standardní výkon Kodedové a časy na úrovni zlepšených osobních rekordů Bilkové a Dianové znamenaly zachování medailových možností. Již po přezkoušení koní (které se koná vždy před soutěží) bylo jasné, že jezdecká disciplína bude pro obtížnost parkuru a jistou nevyrovnanost koní pravděpodobně rozhodující. Všechny naše reprezentantkysi s nástrahami této discipliny skvěle poradily a posunuly se pořadím vpřed. Do závěrečného běhu nastupovaly z prvního místa družstev a v individuální soutěži se Natálie s Lenkou držely těsně okolo 10. místa.V běhu, i vzhledem k věku, zatím děvčata nepatří k úplné světové špičce a tak se nakonec ze zlata a titulu radovaly závodnice Ruska, které jsou naopak v běžecké disciplině nejsilnější.

[mygal=msj-2007]

Tags: , , , ,

Sportovní centrum Bystřice

Mgr. Ivo Konvička
Bystřice 1335, 739 95 Bystřice
Tel.: +420 603 162 377
email: ivo.konvicka@gmail.com

Napište nám

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Předmět

    Vaše zpráva