Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Závody olympijských nadějí v Budapešti

10.8.2005 Velice kvalitně obsazených závodů jsme se zúčastnili ve dnech 4. – 7. srpna v Maďarsku,kde se konalo národní mistrovství kategorie A  jako součást  Závodů olympijských nadějí. Největší radost jsme měli z umístění a výkonů Natálie Dianové, která si vybojovala nominaci na Mistrovství světa do Plzně. Zaplavala si fantastický osobák 2:16,5  a střelila 171 kruhů a jen nedostatek zkušeností v šermu ji připravil o lepší umístění. Na mezinárodním turnaji totiž startovala v šermířské disciplině poprvé. Skončila na 14. místě mezi 28 závodnicemi , z nichž  bylo 17 domácích reprezentantek, které nebývale zvýšily úroveň závodu. Ještě lepšího výsledku dosáhla Jana Čečotková, která skončila  13. a také si zaplavala osobní rekord  2:15,0 , k tomu velice dobře běžela. Vzhledem ke své šermířské výkonnosti i slušně šermovala /776 bodů/, pouze ve střelbě se jí příliš nevedlo /167 kruhů/. První životní  úspěch na mezinárodní soutěži zaznamenal Jan Borner. Jako člen české štafety se podílel na zisku stříbrné medaile v této soutěži a také poprvé v životě zaplaval 100 metrů pod minutu, dokonce za 0:58,0.  Také v individuální soutěži zaplaval osobák 2:07,4 a navíc se prosadil v šermu  / 856 bodů/. Celkově se umístil na 18. místě mezi 33 startujícími.