Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Závody olympijských nadějí, Bystřice.

pa1304081

Závody olympijských nadějí v moderním pětiboji probíhají každý rok v jedné zemi Visegrádské čtyřky a pokud je tou zemí Česká republika, tradičním pořadatelem je naše Sportovní centrum. Nejinak tomu bylo letos a tak se potřetí od roku 2003 mladí pětibojaři setkali v Bystřici, v roce 1999 se „Naděje“ konaly v Plzni. O oprávněnosti názvu svědčí fakt, že při bystřické premiéře před 9 lety zvítězil v kategorii osmnáctiletých David Svoboda, aktuální olympijský vítěz. Jestli někomu připadá, že čtyřletý cyklus od roku 2003 nevychází na letošek, má pravdu, v roce 2007 jsme si pořadatelství vyměnili s Polskem a posunuli jsme se o rok dozadu. Do třetice všeho dobrého tentokrát platilo pro domácí závodníky, neboť v kategorii osmnáctiletých dokázali  ve složení Zbyšek Sznapka, Filip Sikora, Martin Konvička zvítězit v soutěži družstev a posledně jmenovaný obsadil druhé místo mezi jednotlivci. Zbyšek skončil šestý a Filip sedmý v nejpočetněji obsazené kategorii (27 startujících). Našim závodníkům se povedl již úvodní šerm, ve kterém se až na Zbyška, který skončil 16. umístili v popředí výsledkové listiny se ziskem více než 900 bodů, Filip 2. a Martin 5. Plavání nebylo na závěr sezóny špatné a především Filip a Zbyšek se přiblížili ke svým osobním maximům. Martin tradičně ztratil, ale ne zas tak velmi, aby se nemohl v závěrečné kombinované disciplíně dotáhnout na čelo. Z deváté pozice se nejlepším časem vyhoupl na druhé místo, Zbyšek byl v kombi druhý a také se podstatně prodral kupředu, Filip klesl ze šesté na sedmou pozici. Celkově však s přehledem zvítězili před Maďarskem a Velkou Británií. Další zastoupení jsme měli v kategorii šestnáctiletých. Mezi děvčaty se vůbec nevedlo Saše Humlové, která skončila předposlední, Marek Grycz a Simon Legierski, kteří startovali v kategorii šestnáctiletých určitě končili závod s rozdílnými pocity, neboť Marek měl v průběhu závodu na dohled stupně vítězů, ale pokažená druhá střelba jej odsunula až na 9. místo mezi 19 startujícími, takže převažovalo zklamání, naopak Simon podal životní výkon a třetím časem v kombi se posunul na 11. příčku. Další úspěch zaznamenal Zbyšek Sznapka společně s Eliškou Přibylovou z Dukly třetím místem v soutěži smíšených štafet. Tu měla skvěle rozjetou i další smíšená bystřicko-pražská dvojice Šámalová, Konvička, ale Martin pokazil střelbu a bylo z toho páté místo. Bohužel další naši závodníci Jan Dzivý a Dominik Sedlařík jsou zranění a nemohli startovat. Věříme, že po organizační stránce jsme se prezentovali dobře a účastníci z deseti zemí byli spokojeni s celkovou úrovní závodů.