Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Závody olympijských nadějí a mistrovství ČR U15

Úspěšnou sezónu, ve které přivezl 4 medaile z mistrovství světa a Evropy, završil  Marek Grycz tím nejlepším možným způsobem. Jasně ovládl mezinárodní Závody olympijských nadějí, které se konaly minulý víkend v Praze. Startovalo více než 70 závodníků ze sedmi zemí ve 4 kategoriích.  Marek se výtečně zhostil úlohy favorita závodu kategorie U19 a vyhrál zcela přesvědčivě. Do vedení se dostal v šermu, kde zaznamenal bilanci 26 výher a 10 porážek, kvalitním plaveckým časem 2:03,9 zvýšil náskok před všemi pronásledovateli kromě posléze druhého Brita Suttona a v kombinované disciplíně si již v prvním okruhu vytvořil dostatečný náskok na to, aby mohl kontrolovat zbytek závodu. K vítězství tak přivedl i družstvo České republiky, které tvořili spolu s ním Jan Zeis a Lukáš Svěchota.

Další bystřická závodnice Michaela Matlochová startovala v nejpočetněji obsazené kategorii U17 (26 účastnic) a obsadila velice pěkné 6. místo. Bronzovou medaili si přivezla jako členka třetího nejlepšího družstva soutěže.

V rámci akce proběhlo i mistrovství ČR kategorie U15, ve kterém si z našich závodníků nejlépe vedla Kateřina Štefánková, obsadila 5. místo a společně s Annou Grycz získaly bronz v soutěži družstev. Byl to poslední z řady mistrovských závodů pro jednotlivé kategorie a bystřičtí borci ani letos nevyšli naprázdno. Mistrovský titul získal Marek Grycz v kategorii juniorů i U19 a Filip Jančík v kategorii U13, kde skončil druhý Matouš Matloch.