Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Závody olympijských nadějí

005013017025006012

Trojice závodníků našeho klubu byla součástí dvanáctičlenné mládežnické reprezentační výpravy na Závody olympijských nadějí v Budapešti. Ve výsledkové listině, kterou najdete na hlavní stránce svazového webu www.pentathlon.cz, se naši neztratili a obsadili místa v popředí. Pro čtrnáctiletou Michaelu Matlochovou to byla reprezentační premiéra v kategorii do šestnácti let a nutno podotknout, že vydařená. Především osobní rekord 2:25,6 v plavání předčil i nejsmělejší očekávání. Míša také podala slušný běžecký výkon a vyrovnala se i s psychicky náročnou střelbou v kombi. Jedině poslední patnáctý terč ne a ne trefit, takže pár sekund k celkovému času přibylo, ale nakonec z toho bylo páté místo mezi třinácti startujícími děvčaty v této kategorii. Také Marek Grycz startoval mezi staršími, což mohlo být nevýhodou například hned v první disciplíně šermu, ale 872 bodů za 13 vítězství a 11 porážek svědčí o tom, že Marek šerm zvládl nadprůměrně. Stejně jako o rok starší Jan Dzivý, který zaznamenal ještě o jedno vítězství navíc a 904 bodů. Velkou radost našim závodníkům opět přineslo plavání, neboť oba si také, stejně jako Míša, vytvořili osobní maxima. Honza 2:04,2 a Marek 2:05,5. Honza startoval do kombinované části ze čtvrtého místa a Marek ze sedmého mezi 25 startujícími. Zatímco prvně jmenovaný po dobré střelbě a průměrném běhu o dvě místa klesl, druhý se naopak o tři místa posunul dopředu. Tentokrát se Marek ve střelecké části nevyhnul několika chybám, které běžně nedělá, ale běžecká část byla lepší a celkově to tedy znamenalo 4.místo. Marek tak svým výkonem přispěl  k vítězství českého týmu, jehož členy byli ještě Vojtěch Hercík z Mladé Boleslavi a Martin Vlach z Kladna, v soutěži družstev.