Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Začala závodní sezóna 2014

V polském pětibojařském středisku Drzonkow se konaly mezinárodní závody, kterých se zúčastnilo 43 startujících, a které byly pro naše závodníky první letošní konfrontací výkonnosti, a to jak v porovnání s konkurencí, tak v porovnání s vlastní výkonností v minulé sezóně. Nezačali jsme vůbec špatně, závodů se zúčastnili čtyři členové našeho klubu a dva z nich se umístili na stupních vítězů. Marek Grycz zvítězil v kategorii osmnáctiletých po vyrovnaných výkonech ve všech disciplínách. Navíc absolvoval premiérový start v jezdecké disciplíně. Ve většině případů mají nováčci štěstí při losování koní, ale tentokrát nastala přesně opačná situace a Marek si vylosoval koně, na kterém se jeho soupeřům nedařilo. Ani Marek nedokázal dojet do cíle a za jezdeckou část nedostal žádné body. Shodou okolností na jeho koni startoval i nejlepší domácí závodník, polský reprezentant Stasiak, ale ani on koně nezvládl a nezískal žádné body. Další náš člen Martin Bilko se představil po velmi dlouhé pauze, způsobené zraněním a dokázal, že je závodníkem vysoké úrovně. Obsadil 3. místo v celkovém hodnocení a druhé mezi juniory. Ve všech disciplínách podal výborné výkony a ukázal soupeřům, že s ním i nadále musí počítat. Také Martin Konvička startoval po více než půl roce, kdy laboroval s poškozeným kloubem palce na noze. Po průměrném plavání se výrazně prosadil v šermu a obsadil třetí místo v této disciplíně s bilancí 30 vítězství a pouze 12 porážek. V kombi dosáhl 13. nejlepšího času a v jízdě se až chybou  při nájezdu na předposlední skok připravil o plný bodový zisk. I přesto mu patří celková 11. pozice a mezi juniory skončil sedmý. Poslednímu z našich zástupců se naopak příliš nevedlo. Jan Dzivý ztratil šanci na lepší výsledek v šermu, ale ani závěrečné kombi určitě nebylo podle jeho představ a ve své kategorii obsadil 10. místo mezi 13 startujícími osmnáctiletými závodníky.