Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Začala nová sezóna

Po náročné a dlouhé zimní přípravě jsme se konečně dočkali závodů. Jedině Marek Szmek začal dříve a startoval v Polsku, kde si vedl velice úspěšně i mezi seniory a obsadil 7. místo za 5688 bodů. Ostatní členové absolvovali letošní premiéru v Praze na Ceně Dukly a ta byla celkem vydařená. Nejhodnotnější výkon předvedla Michaela Matlochová, která si udělala osobáky v obou disciplínách, stovku plavala za 1:09,6, běžela kilometr za 3:25 a vyhrála s velkým náskokem kategorii D, tedy do 12 let. Také výkony Dominika Sedlaříka potvrdily jeho výkonnostní posun a to včetně střelby, kterou zvládl nad očekávání dobře i když výsledek byl průměrný. Výborné plavecké a běžecké časy jej však posunuly až na druhé místo v kategorii C čtrnáctiletých. Další závodníci střídali výborné momenty s těmi méně vydařenými, kterých však nebylo tolik.  Martin Bilko vyhrál mezi osmnáctiletými po dobrém výkonu v šermu a plavání, kombi bylo vinou nepřesné střelby slabší. Naopak Zbyšek Sznapka, druhý v této kategorii, slušně kombinoval a plaval, hůře šermoval. Kategorii šestnáctiletých ovládl Martin Konvička , který po podprůměrném plavání výborně běžel i střílel a dotáhl velký náskok Filipa Sikory, jenž skvěle plaval, ale trápil se na střelnici, takže skončil druhý. Oba také dobře šermovali, tato disciplína se jim však do celkového výsledku nezapočítává. Třetí za nimi skončil Jan Dzivý, který od této sezóny přešel mezi starší závodníky, tedy trojbojaře s kombinovanou disciplínou. Plavání bylo v jeho podání slušné, ale  na běhu to bylo velké trápení. Saša Humlová startovala po nemoci a to se odrazilo především na fyzických disciplínách plavání a běhu, kde má rozhodně na lepší časy, zato střelba jí vyšla a bylo z toho druhé místo mezi čtrnáctiletými dívkami. Také celkový zisk přes 3000 bodů je výborný. Přivezli jsme také dvě brambory, Joanna Sznapková tradičně dobře střílela, ale ještě potřebuje vylepšit fyzičky, aby stíhala se staršími soupeřkami. Startovala totiž v Céčku, tedy o kategorii výš. Také Marek Grycz skončil čtvrtý, ale předvedl parádní osobák v plavání. Na běhu bylo znát tréninkové manko,  na střelbě je zapotřebí větší koncentrace a bude zase líp.

Osobáky v plavání: Míša Matlochová a Marek Grycz