Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Vítězství na Závodech olympijských nadějí

Klidně si nejdřív prohlédněte fotky

Ve Warszawě se český reprezentační výběr kategorií U17 a U19 zúčastnil tradičních Závodů olympijských nadějí.Mládežnické kategorie mají každý rok pouze velice málo příležitostí změřit své síly s mezinárodní konkurencí.Trojbojaři jsou na tom hůř, jelikož se nepořádá mistrovství světa a tak je jejich hlavním závodem v roce mistrovství Evropy, čtyřbojaři mají dva vrcholy, „svět“ i „Evropu“. Závody olympijských nadějí jsou tak druhou a v případě čtybojařů třetí nejvýznamnější soutěží v roce.Letos prestižnější o to, že účast byla poměrně velká, pozvání přijaly nejen reprezentace zemí visegrádské čtyřky, ale také Velká Británie, Irsko, Portugalsko, Ukrajina, Litva, Lotyšsko a Kazachstán. Česká výprava byla velice úspěšná a náš oddíl může těšit, že k tomu přispěl významnou měrou.Nejhodnotnějšího výsledku dosáhl Martin Konvička, který vyhrál individuální soutěž kategorie U17 poté, co předvedl osobní rekord v plavání 2:13,6 a především vyhrál kombinovanou disciplínu. Tím se probojoval z průběžné třinácté pozice se ztrátou 31 sekund na čelo až na špici startovního pole. Střílel se třemi chybami těsně pod minutu a běžel na trati, která byla poněkud kratší než předepsaných 2000m těsně pod 6 minut.Potvrdil tak, že třinácté místo z ME nebylo náhodné. I další čeští reprezentanti, kteří startovali v této kategorii jsou členy našeho klubu a zasloužili se svými výkony o týmové vítězství. Filip Sikora začal osmým místem v plavání, také v osobním rekordu 2:11,8, dařilo se mu i na střelnici a v běhu a postoupil na konečné páté místo. Nejpříjemnější překvapení nám však připravil Jan Dzivý. Plavání vždy bylo jeho doménou, takže osobák za 2:13,1 a 12.místo jsme ocenili, ale obávali jsme se propadu výsledkovou listinou, který měla způsobit jeho běžecká výkonnost. Honza se však vypjal k životnímu kombi, střílel pouze se třemi chybami,ale především zaběhl na sebe až neuvěřitelný čas a ukázal, že i on je schopen zlepšení ve své neoblíbené disciplíně. Celkově uhájil 12. pozici mezi 26 startujícími a významně přispěl k vítězství družstva. Mezi čtyřbojaři si vynikající výchozí pozici vyšermoval a vyplaval Martin Bilko. V plavání třetí za 2:03,0, šerm vyhrál(1000 bodů) a to znamenalo vedení před kombi se slušným náskokem na pronásledovatele.Bohužel Martin nezvládl střelbu a první dvě položky zůstal na střelnici celých sedmdesát sekund. Posledních pět terčů zasáhl po 38 sekundách a finišoval na pátém místě. Opačným směrem výsledkovou listinou se pohyboval Zbyšek Sznapka.Po plaveckém maximu 2:14,1 se mu dařilo i v šermu a 31 vítězství znamenalo 856 bodů. Vybíhal do kombi z 11.pozice, po první střelbě to ale nevypadalo dobře, zůstal na ní totiž téměř 50 sekund. Pak však zabojoval, střílel rychle a přesně, běžel dobře a výsledkem byl posun až na 7.místo. Družstvo, které s našimi borci tvořil Ondřej svěchota z Dukly Praha,jenž skončil 13. mezi 20 startujícími, získalo stříbrné medaile. Na druhém místě skončila také Alice Lencová z Dukly v individuální soutěži čtyřbojařek. Družstvo, doplněné dalšími členkami Dukly Annou Šámalovou a Karolinou Jankovou,  získalo bronz, čtyři body za stříbrem. Trojbojařské družstvo dívek, které obsadilo pátou příčku, tvořily Eliška Přibylová (Dukla),celkově 10.mezi 22 startujícími, 13.Barbora Ciprová a 17.Marcela Laštovková, obě z PSC v Plzni.Další radost jsme měli po soutěžích smíšených štafet, neboť Eliška Přibylová společně s Martinem Konvičkou si výborným kombi doběhli pro stříbrnou medaili. Po plavání, ve kterém si oba utvořili osobní rekordy na 100 metrů, byli s nevelkým odstupem jedenáctí mezi 17 (!!!)štafetami, ale Elišce se poměrně vydařila střelba, což při jejích běžeckých kvalitách znamenalo posun vpřed, takže předávala Martinovi ve skupině kolem 7.místa. Maďarská štafeta už měla značný náskok a její zástupce nepokazil střelbu, takže s přehledem zvítězila, ale všechny další štafety již jen sledovaly, jak se Martin téměř bezchybným výkonem na střelnici(celkem49 sekund,11 ran) a kontrolovaným během propracoval na druhé místo. Další štafetu tvořili Filip Sikora a Bára Ciprová, oba podali stabilní výkony a skončili osmí, Jan Dzivý s Marcelou Laštovkovou sedmnáctí. Mezi čtyřbojařskými štafetami se po dvou disciplínách usadila na čele ta česká, tvořená Alicí Lencovou a Martinem Bilkem. Díky výbornému plaveckému času a vítězství v šermu si vytvořili velký náskok, ten však svorně prohospodařili na střelnici. Po strhujícím finiši si doběhli pro bramborovou medaili mezi třinácti štafetami. Další česká štafeta, Anna Šámalová a Zbyšek Sznapka doběhla sedmá a Kája Janková s Ondrou Svěchotou skončili dvanáctí.Tento rok se tedy česká výprava zařadila mezi ty nejúspěšnější a nás těší, že jsme k tomu přispěli významným dílem.