Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Vítězné ukončení sezony

8.11.2005 Posledním závodem Českého poháru mládeže byla Cena 17. listopadu, která proběhla v Praze. Zúčastnilo se jí 5 závodníků našeho oddílu, kteří ještě bojovali o celkové umístění v Poháru. Až na Lenku Bilkovou, která skončila druhá, všichni ostatní vyhráli. Lenka však dlouhodobou soutěž v nejstarší kategorii vyhrála celkově. Natálie Dianová si vynikajícím výkonem 3344 bodů  zajistila také celkové prvenství v Českém poháru v kategorii do 16 let. Martin Konvička,  který se výborným výkonem na domácí půdě probojoval do čela celkového hodnocení nejmladších žáků, si vítězstvím tuto pozici uhájil, Marek Szmek se vítězstvím posunul na celkové druhé místo před Tomáše Endrycha mezi šestnáctiletými chlapci. Oto Svider v Praze porazil všechny své starší soupeře a  celkově skončil druhý za vítězným Martinem Bilkem v kategorii dvanáctiletých. Vítězkou Českého poháru se stala také Michaela Maroszová v nejmladší kategorii. Další umístění na medailových pozicích zaznamenala Jana Čečotková, třetí mezi nejstaršími dívkami, stejně jako Jan Borner mezi chlapci.. Naši závodníci tedy letos zcela opanovali dlouhodobou soutěž a potvrdili výsadní postavení oddílu v mládežnických kategoriích.