Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Velká cena Bystřice 2007

[inspic=372,right,fullscreen,thumb]

V pátek 19. a sobotu 20. října uspořádalo Sportovní centrum Bystřice tradiční Velkou cenu Bystřice v moderním pětiboji pro všechny kategorie do 18 let. Pořadatelé letos zaznamenali rekordní účast 135 závodníků ze 4 zemí. Mezi účastníky z Polska, Maďarska, Slovenska i České republiky bylo mnoho medailistů z vrcholných evropských a světových akcí, včetně mistrů Evropy, Poláků Joanny Gomoliňské a Szymona Trojaka. O to více může domácí oddíl těšit fakt, že jeho člen Marek Szmek zvítězil v nejstarší kategorii a porazil soupeře takovéto úrovně. Mezi nejstaršími dívkami vítězstvím potvrdila své kvality právě Joanna Gomoliňska, které však ulehčily situaci naše dvě úspěšné členky, medailistky z mistrovství světa, Natálie Dianová a Lenka Bilková, které odpočívají po náročné sezoně a závodů se zúčastnily pouze v roli rozhodčích. V mladších kategoriích se prosadili Maďaři a na stupně vítězů se probojovali i domácí závodníci Marek Grycz 2. místem a Dominika Bocková, která obsadila 3. příčku. Naopak bramborovou medaili si čtvrtým místem vybojoval Martin Bilko mezi čtrnáctiletými a pátý v této kategorii skončil Jan Dzivý. Rovněž pátý, ale v kategorii do 12 let figuroval Martin Konvička. Tento podnik, zařazený do seriálu závodů Českého poháru, byl poslední zkouškou před Závodem olympijských nadějí, kterého se v barvách české reprezentace zúčastní Martin Bilko, pro kterého to bude premiéra na zahraniční reprezentační akci a také Marek Szmek, který má nepochybně vyšší cíle, než se jen zúčastnit.

Tags: , , , ,