Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Úspěchy na mezinárodních závodech

Memoriál Milana Kadlece juniorů v Praze a Evropský pohár mládeže generála Pattona kategorie B, spojený s mistrovstvím České republiky této kategorie, Májovky juniorů v Polsku. To byly nejvýznamnější mezinárodní závody uplynulých dnů. Na všech jsme měli zastoupení ve startovním poli a nutno podotknout, že naši závodníci se neztratili. V mezinárodní konkurenci se nejvýrazněji prosadila Lenka Bilková, která na Kadlecově memoriálu /foto zde/obsadila nevděčné čtvrté místo, navíc pouhých 8 bodů za medailí. Po slušném šermu si zaplavala osobní rekord za dobu po zákazu používání celotělových plavek, který se navíc blížil tomu v těch superrychlých. Následovalo kombi, ve kterém se jí po delší době dařilo střelecky a dosáhla velice dobrého celkového času. V jízdě na koni potvrdila své kvality a vítězstvím v této disciplíně se posunula až na konečné čtvrté místo. Marek Szmek podal stabilní výkony ve všech disciplínách a především na parkůru se mu povedl husarský kousek, když na koni, na kterém startovali celkem tři závodníci včetně zkušeného Francouze Patté, dosáhl daleko nejvyšší bodový výsledek díky výbornému jezdeckému výkonu. Celkově obsadil 11. příčku mezi 25 závodníky. Závodů se zúčastnil i Martin Bilko, pro kterého to byl první start v tak těžké konkurenci a tomu odpovídá i celkové umístění – 25. místo.  Jeho prioritou však zůstává kategorie A, tedy do 18 let a  červnové mistrovství světa ve Švédsku. Dalším juniorským mezinárodním závodem byly tradiční Májovky v polském Drzonkowě, kam odcestovala česká minivýprava dvou závodníků a trenéra, jejímž členem byl i Marek Szmek. Ten potvrdil svou výkonnost z memoriálu a skončil devátý mezi 36 startujícími poté, co soutěží prošel bez výkyvů a nyní se již může chystat na mistrovství Evropy juniorů, které se koná koncem května v Portugalsku. Tento závod je vrcholem první části sezóny i pro Lenku, která však ještě tento týden startuje na Světovém poháru dospělých v Maďarsku. Medailí jsme se dočkali na mezinárodním mistrovství ČR kategorie B, které se konalo v Plzni a to i v konkurenci závodníků ze 14 zemí. Důkazem jsou i tyto fotky.Družstvo Konvička, Sikora, Sznapka obsadilo vynikající druhé místo. Mistrem republiky se stal Martin Konvička před Filipem Sikorou a Zbyškem Sznapkou. V celkovém hodnocení mezinárodního závodu se Martin díky vítězství v kombi posunul až na devátou pozici mezi 47 závodníky, pouhých 48 bodů za třetím a 52 bodů za druhým místem. Filip skončil celkově 16. , Zbyšek 18. Úspěch našich barev v republikovém klání podtrhli Marek Grycz a Jan Dzivý čtvrtým a sedmým místem. /Celkově 33. a 38./ V soutěži děvčat máme bronzovou medaili zásluhou Klaudie Walachové, která v mezinárodní soutěži obsadila 35. místo.