Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Týden na mezinárodní scéně

Lenka Bilková se nominovala na závody světového poháru v Itálii, ale do finále se jí probojovat nepodařilo. Konečně na svěťáku dospělých zašermovala více než 900 bodů, ale tréninkový výpadek ze zdravotních důvodů se ukázal významnější, než jsme si přáli. Ve vodě to sice nebylo podle představ, ale také to nebyl propadák. Ani střelba nebyla ideální, ale úplně špatná také ne. Zato běžecky se trápila a bylo z toho 19. místo v semifinálové skupině. I tak je to zatím nejlepší Lenčino vystoupení na svěťáku a snad se časem dočká i postupu do finále. Tam v Itálii bojovaly dvě české reprezentantky, Lucie Grolichová obsadila 21. místo, Natálii Dianové závod vůbec nevyšel a skončila 35. Marek Szmek závodil v polském Drzonkově a vedl si výborně. Obsadil celkové 4. místo mezi 50 startujícími, v kategorii juniorů byl dokonce 2.  Začal netradičně jízdou na koni, kde se dopustil jedné chyby, pokračoval plaváním za 2:09 a 920 bodovým šermem. Po těchto disciplínách figuroval na 11. pozici, ale velice dobrým výkonem v kombinované disciplíně se probojoval až na konečné 4. místo v celkové klasifikaci bez rozdílu věku.