Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Titul mistra republiky žáků pro Filipa Sikoru

Mistrovství České republiky kategorie C se konalo v neděli 20.4. v Praze a naši závodníci potvrdili, že této věkové skupině jasně dominují. Mezi chlapci jsme měli 6 zástupců na prvních 7 místech, pouze Jiří Žák z Ústí nad Labem se vklínil na třetí místo. Mistrem republiky čtrnáctiletých žáků se stal Filip Sikora, velké překvapení této sezóny, který podal výborné výkony ve všech třech disciplinách a především osobní rekord v plavání o 3 sekundy všem vyrazil dech. Filip zvládl 100 metrů volným způsobem za 1:05,4 a také v běhu nenechal nikoho na pochybách o tom, kdo se objeví první v cíli této závěrečné discipliny, která se běžela handicapovým způsobem , tedy podle pravidla kdo doběhne první, je vítězem celého trojboje. Z pátého místa před během se až na konečnou druhou příčku vyšplhal Zbyšek Sznapka osobním rekordem na kilometrové trati 3:04,6, vedoucí závodník po dvou disciplínách Jan Dzivý naopak neudržel svou pozici a klesl až na čtvrté místo za ústeckého závodníka, který startoval pouhé 3 sekundy za Honzou. Pátý doběhl Martin Konvička který podal vyrovnané výkony ve všech disciplinách, šestý skončil Jan Roik, který zaběhl nejlepší čas, ale neúspěch ve střelbě mu neumožnil lepší umístění, sedmé místo patří nejmladšímu závodníku celého startovního pole Marku Gryczovi, který si zaplaval vynikající osobní rekord 1:12,9. Mezi děvčaty o titul statečně bojovala Klaudie Walachová,ale domácí Karolína Janková byla zatím nad její síly. Druhé místo a osobáky v plavání i běhu jsou i tak obrovským úspěchem závodnice, která se naplno věnuje pětiboji teprve první sezónu. V dalších kategoriích jsme tentokrát měli méně početné zastoupení, jelikož většina našich členů startovala v mistrovském závodě. Mezi nejmladšími skončila druhá Joaška Sznapková a v kategorii B na stejné pozici Hanka Kluzová. Martin Bilko skončil čtvrtý, potěšil však výrazným zlepšením v plavání, výborným během , ale slabší střelba mu znemožnila boj o příčky nejvyšší. Ty naopak obsadil ve všech disciplínách Marek Szmek a výsledkem bylo jednoznačné vítězství v nejstarší kategorii A do 18 let s vysokým počtem 4384 bodů. Fotky z Prahy zde.[mygal=08-04-zavody-praha] Výsledky přinášíme.

V nejbližších dnech nás čeká především mistrovství Evropy juniorů s Lenčinou účastí, které se koná příští týden v Polsku, dále 2.5. mistrovství ČR šestnáctiletých v Plzni, kterého se zúčastní 7 našich členů, týden nato Světový pohár dospělých na Kladně s Lenkou a Markem, který by měl mít ve svěťáku premiéru a pak již mezinárodní mistrovství ČR osmnáctiletých, které pořádáme 17.5. v Bystřici. Takže nastává nejnabitější část sezóny a držme našim závodníkům pěsti.