Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Stříbrná medaile z mistrovství Evropy juniorů!

V polském Drzonkowě právě probíhá vrcholný juniorský podnik za účasti Lenky Bilkové . Závody začaly v pondělí, netradičně štafetami děvčat. Naše reprezentantky se po úvodní střelbě usadily na 2. příčce, když nejlepší výkon 94 kruhů předvedla Bára Kodedová. Lenka společně s Natálií Dianovou zaznamenaly slušných 87 kruhů z 10 ran. Následoval šerm, ve kterém dosáhla děvčata pozitivní bilanci 37 vítězství a 35 porážek, což však stačilo až na páté místo v této části pětiboje, druhé místo celkově jsme sice udrželi, ale znamenalo to podstatné snížení náskoku na další štafety. Lenka přispěla 14 výhrami, Natala 12 a Bára 11. Třetí disciplinou bylo plavání, kde excelovala za 1:00,7 Natala, celkový čas 3:14,4 však znamenal pokles na celkové 3. místo po plavání. Další časy: Lenka 1:04,6, Bára 1:09,1 Rozhodnutí mělo padnout v jezdecké části, která však po téměř idylickém průběhu poslala do boje o medaile v závěrečném běhu 5 štafet bez větších posunů v bodovém hodnocení. Jedině vedoucí Bělorusky zaznamenaly v jízdě větší ztrátu, avšak o vedení nepřišly. Naše závodnice získaly v jízdě na těžkých koních a po výborném výkonu 1152 bodů , když především Bára zvládla nejtěžšího koně ve skupině obdivuhodně. Děvčata vybíhala na medailové pozici za Běloruskami a Francouzkami a před Maďarkami , které startovaly společně s domácími Polkami . Ty, hnány kupředu množstvím diváků a znalostí domácí tratě, mocně stahovaly náš náskok. Na posledním úseku se nejprve dotáhly Maďarky na Polky a všechny tyto štafety, včetně naší, předběhly Bělorusky, které nakonec doběhly 5. Mezitím si Francouzky vytvořily dostatečný náskok a zaslouženě získaly titul mistryň Evropy. V nádherném a dramatickém závěru se přibližně 300 metrů před cílem dostaly Maďarky i Polky před Natálii, která startovala na posledním úseku v našich barvách a všechny tři pětibojařky nasadily strhující finiš, ve kterém se k naší obrovské radosti prosadila česká závodnice a doběhla pro stříbro. Třetí skončily Maďarky a brambory zbyly na domácí štafetu. O vytouženou medaili zabojovaly naše závodnice těmito časy na patnáctisetmetrové trati : Lenka 5:17, Bára 5:26 a Natala vynikajících 4:59. Gratulujeme děvčatům ke krásnému úspěchu ![mygal=mej2008]