Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

OLD Rok 2007

Rok 2007 byl nejúspěšnějším v historii klubu díky stříbrné medaili družstva juniorek na mistrovství světa v Portugalsku. Toto družstvo tvořily naše závodnice Lenka Bilková a Natálie Dianová společně s Barborou Kodedovou z Plzně. Mezi 62 účastnicemi individuálního závodu obsadila Natálie 10. a Lenka 13. místo. Stejné družstvo přivezlo bronzové medaile také z mistrovství Evropy juniorek, které se konalo v Budapešti a z mistrovství Evropy do 18 let v Litvě. Tam děvčata uspěla i ve štafetě a obsadila 2.místo.Navíc Natálie Dianová startovala na ME i MS dospělých a obsadila jako členka české štafety 5. místo na MS. Nejúspěšnějším závodníkem mezi chlapci je bronzový medailista z ME 2006 Marek Szmek, jehož jen neuvěřitelná smůla letos připravila o titul mistra republiky, ale vše si vynahradil vítězstvím v kvalitní konkurenci závodníků čtyř zemí při mezinárodní Velké ceně Bystřice. Ta byla nejlépe obsazeným závodem mládeže v ČR za celý rok, startovalo 135 závodníků. Letos SCB pořádalo také mistrovství ČR osmnáctiletých, které s přehledem vyhrála Lenka Bilková a Marek Szmek skončil druhý. Tréninkové úsilí zhodnotili i mladší závodníci, kteří mezi čtrnáctiletými obsadili všechna místa na stupních vítězů při MČR v pořadí Bilko, Roik, Sznapka. Mistry republiky se stali i Jan Dzivý a Marek Grycz. V příštím roce budeme v říjnu pořádat závody Olympijských nadějí a naši závodníci se budou snažit opět prosadit ve svých i starších kategoriích na vrcholných akcích – mistrovství Evropy a světa.[mygal=rok-2007]