Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Jak trénujeme

Nejčastějším tréninkem je plavání, které nejstarší závodníci (nad 15 let) absolvují 5 – 8 x týdně, podle individuální plavecké úrovně. Mladší závodníci trénují plavání 4-5 x týdně. Obecně lze říci, že čím mladší závodník, tím víc trénuje plavání na úkor běhu a postupně, s přibývajícím věkem, se mění poměr tréninku cyklických disciplín ve prospěch běhu.

Ideálem je stav, kdy každý závodník trénuje plavání a běh podle individuálních potřeb, což je ovšem při větším počtu členů oddílu obtížně realizovatelné.

Fencing
Běh
Jízda
Střelba
Plavání

Střelba a šerm jsou na programu dvakrát až třikrát týdně, což je asi minimální stav, který umožňuje progres v těchto technických disciplínách.

Vzniká na základě snahy o co nejmenší narušení školní docházky závodníků. Jízda na koni je na pořadu dne v neděli a pro nejlepší závodníky jsou organizovány jezdecké bloky a individuální jízdy. Snahou je vytvořit závodníkům takový tréninkový a závodní program, aby se jim dařilo zvládnout obě hlavní aktivity, tedy jak školu, tak trénink a závody. Závodní sezóna začíná pro mládežnické kategorie pětiboje většinou v březnu a trvá do října. Listopad bývá odpočinkový a naopak od prosince do února se snažíme o co nejkvalitnější objemovou přípravu. Zařazujeme další sportovní činnosti jako je běh na lyžích, míčové hry a podobně.

Vrcholné mezinárodní soutěže bývají o prázdninách a mezi nejvýznamnější patří Mistrovství světa a Evropy juniorů, stejné soutěže kategorie A, tedy do 18 let, Mistrovství Evropy Kategorie B, tedy do 16 let a také závody Olympijských nadějí v obou posledně jmenovaných kategoriích, které se v současnosti označují také jako U17 a U19.

Sportovní centrum Bystřice

Mgr. Ivo Konvička
Bystřice 1335, 739 95 Bystřice
Tel.: +420 603 162 377
email: ivo.konvicka@gmail.com

Napište nám

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Předmět

    Vaše zpráva