Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Historie klubu

Sportovní centrum Bystřice bylo založeno pod názvem Sportcentrum Třinec v prosinci roku 1998 a jako občanské sdružení zaregistrováno Ministerstvem vnitra. Přihlásilo se  k členství v Českém svazu moderního pětiboje a ČSTV. Po dobudování krytého bazénu v Bystřici se základnou stal sportovní areál u základní školy v této obci a sdružení se přejmenovalo na současné Sportovní centrum Bystřice. Používáme také zkratku SCB.

Po skromných začátcích se mladí členové sdružení začali prosazovat na čelní místa výsledkových listin domácích a posléze i zahraničních závodů a v současné době se již můžeme pochlubit mnoha tituly Mistrů ČR a také medailemi z mistrovství Evropy a světa všech kategorií. Naše odchovankyně Natálie Dianová (nyní Dukla Praha) je mistryní světa ve dvoučlenné štafetě i mix štafetě a také obsadila 22. místo na olympijských hrách v Londýně. Na základě těchto výsledků bylo Ministerstvem školství od roku 2003 zřízeno u našeho oddílu Sportovní centrum mládeže, ve kterém bylo průměrně zařazeno deset sportovců podle aktuální výkonnosti. Starají se o ně pravidelně 4 trenéři a několik dalších pracuje externě. Po schválení nové koncepce rozvoje moderního pětiboje v ČR jsou do SCM zařazováni sportovci, kteří splní stanovené limity a tak se počet členů SCM neustále mění.

25.5.2003
SC Bystřice
Scm V Plzni 25.5.2003
Soustředění na Julisce
Všichni SC Bystřice

Spolupracujeme se Základní školou v Bystřici, Obecním úřadem v Bystřici, plaveckým oddílem TJ TŽ Třinec, jezdeckou stájí Vitality, Plaveckým klubem Delfin Cieszyn, šermířskými kluby v Rybniku a Gliwicích, v minulosti také s  jezdeckým klubem v Českém Těšíně a polských Ochabách, sdružením Chewal Bystřice a dalšími subjekty, které mají vztah k některé z disciplín moderního pětiboje. Pravidelně pořádáme závody Českého poháru mládeže a Mistrovství ČR mládežnických kategorií. V roce 2003, 2008 a 2012 jsme uspořádali mezinárodní Závody Olympijských nadějí za účasti sportovců z 8 evropských zemí. Při těchto akcích nám významně pomáhá Obecní úřad v Bystřici a také firmy Berndorf Bäderbau, výrobce bazénů a Menerga, výrobce vzduchotechniky.

V budoucnu chceme uspořádat závody v celém moderním pětiboji a vytvořit v našem centru podmínky pro fungování profesionálního pětibojařského klubu, včetně komplexního zabezpečení přípravy mládežnických, juniorských i seniorských reprezentantů České republiky. Naši členové nebo bývalí členové těmito reprezentanty již jsou nebo byli

 • Natálie Dianová,
 • Lenka Bilková,
 • Jana Čečotková,
 • Darja Balogová,
 • Tomáš Klus,
 • Tomáš Endrych,
 • Marek Szmek,
 • Martin Bilko,
 • Zbigniew Sznapka,
 • Filip Sikora,
 • Martin Konvička,
 • Marek Grycz

Sportovní centrum Bystřice

Mgr. Ivo Konvička
Bystřice 1335, 739 95 Bystřice
Tel.: +420 603 162 377
email: ivo.konvicka@gmail.com

Napište nám

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Předmět

  Vaše zpráva