Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Republikový titul starších žáků

Republikový titul starších žáků           28.4.2007 V neděli 22.4. se v Praze konalo mistrovství České republiky starších žáků, ale v chlapecké kategorii se jednalo spíše o bystřický přebor, jelikož naši 3 závodníci obsadili všechna místa na stupních vítězů. Zvítězil Martin Bilko, který poprvé v životě pokořil hranici 3000 bodů a zaslouženě se radoval jak z titulu, tak z osobního rekordu v celém trojboji. Čtrnáctiletí závodníci absolvují pouze 3 discipliny moderního pětiboje a Martin si vytvořil životní maxima v plavání a střelbě a vyrovnal si osobák v běhu. Druhý skončil Jan Roik, který zaujal především vítězstvím v běžecké disciplině a časem 3:03 na 1000 m, třetí příčku si vyrovnanými výkony zajistil Zbyšek Sznapka. Tito členové Sportovního centra Bystřice také jednoznačně získali i titul v soutěži družstev. V kategorii  děvčat si třetím místem vybojovala svou první velkou medaili Hana Kluzová, která zaznamenala své nejlepší osobní časy v plavání i běhu. I v dalších kategoriích dominovali naši závodníci, zvítězili Lenka Bilková, Marek Grycz, Jan Dzivý a Marek Szmek, Joanna Sznapková skončila třetí. Všichni naši závodníci tedy skončili na medailových pozicích. Obzvláště hodnotný výkon podala osmnáctiletá Lenka Bilková, která zvládla každou disciplinu na výbornou a potvrdila své předcházející vynikající výsledky na mezinárodních závodech. Kombinace plavání a bezprostředně následujícího běhu jí v minulosti činila problémy, avšak v Praze, před zraky reprezentačních trenérů, zvládla obě discipliny skvěle a v nadcházející části sezóny bude Českou republiku reprezentovat na vrcholných juniorských závodech – mistrovství světa a Evropy.