Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Reprezentace ČR

V současné době je moderní pětiboj jedním z nejúspěšnějších sportovních odvětví v České republice.

Tyto úspěchy však navazují na dlouhou řadu vynikajících výsledků předcházejících generací pětibojařů. Určitě je třeba začít v roce 1976, kdy moderní pětiboj vešel v obecné povědomí díky bronzové medaili Jana Bártů na Olympijských hrách v Montrealu a stříbrné medaili družstva Bártů, Adam, Starnovský s náhradníkem Vyskočilem.

Pod vedením nestora českého pětiboje, trenéra Karla Bártů, se tito sportovci postarali o nejlepší propagaci pětiboje jako olympijského sportu v Československu a prakticky všichni mají lví podíl na dalších úspěších našeho sportu jako trenéři a funkcionáři. Tuto generaci vystřídal na pomyslném trůně československého pětiboje Milan Kadlec, který svých největších úspěchů – stříbra na MS 1987, bronzu na MS 1990 a stříbra na ME 1987 dosáhl pod trenérským vedením Petra Vyskočila, stejně jako Petr Blažek, třetí na MS 1989 a druhý na ME 1993.

Adam
Honza
Kr
Milan Kadlec
Natalie Dianova Na Oh V Londyne

Po rozdělení republiky se prosazují reprezentanti Dukly Praha a do medailové sbírky českého pětiboje začaly přispívat ženy, premiérově Lucie Grolichová třetím místem na MS 1997. Nejslavnější kapitolou v knize úspěchů naší ženské reprezentace je titul mistryň světa ve štafetě v roce 2002 družstva Grolichová, Kalinovská, VoženílkováSaša Kalinovská si vybojovala účast na Olympiádě v Aténách 2004 a Lucie Grolichová startovala na olympiádě v roce 2008, jako první Češka vyhrála závod Světového poháru v Moskvě v roce 2006, je mistryní světa dvojic společně s Natálií Dianovou, která obsadila na londýnských Hrách 22. místo. Dostáváme se k současné mužské reprezentaci, která je jednoznačně nejúspěšnější generací v dlouhé historii československého a českého moderního pětiboje.

CapaliniLOH2004
Grolichova
Kalinovska
Mm
Msedlecky

Olympijské zlato Davida Svobody z Londýna je vyvrcholením dlouholetého snažení mnoha generací a naplněním těch nejvyšších ambicí českého moderního pětiboje. Libor Capalini získal bronzovou medaili na Olympijských hrách 2004 v Aténách, je Mistrem Evropy z roku 2002 a vicemistrem světa 1999, bronzový na MS 2004 i 2005, vítězem finále Světového poháru 2006. Michal Sedlecký je Mistrem světa 2002, Michal Michalík mistrem světa juniorů, bronzový na MS 2003, vicemistr Evropy 2004 a šestý na Olympijských hrách 2004 i 2008.

????????????????????????????????????

David Svoboda je mistrem světa juniorů, vícenásobným vítězem závodů světového poháru, mistrem světa ve štafetě dvojic s Ondřejem Polívkou, mistrem Evropy 2010 a prvním mužem světového žebříčku 2011. Ondřej Polívka je mistrem světa juniorů, mistrem Evropy seniorů 2009, mistrem světa seniorů ve štafetě s Davidem Svobodou, vícenásobným vítězem závodů světového poháru a 15. mužem londýnské olympiády.

Od roku 2001 český pětiboj z nejvýznamnějších soutěží ani jednou nevyšel medailově „naprázdno“. Všichni posledně jmenovaní, kteří jsou i nadále aktivními závodníky, udělali z České republiky světovou pětibojařskou velmoc a přejme jim, aby studnice úspěchů ještě dlouho nevyschla. I naše centrum přispívá do této sbírky, o čemž svědčí výčet úspěchů našich členů na těchto stránkách.

Sportovní centrum Bystřice

Mgr. Ivo Konvička
Bystřice 1335, 739 95 Bystřice
Tel.: +420 603 162 377
email: ivo.konvicka@gmail.com

Napište nám

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Předmět

    Vaše zpráva