Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

První „velká“ medaile v kategorii A !

13.7.2005 Po sedmi letech činnosti jsme se dočkali velkého úspěchu také v kategorii osmnáctiletých, tedy ve čtyřboji. Lenka Bilková a Jana Čečotková byly členkami stříbrné štafety na Mistrovství Evropy v Budapešti. Druhé místo za vítěznými Ruskami a před domácí  štafetou v sestavě s vítězkou individuální soutěže Zsofií Bartalis a druhou v pořadí  Adrienn Tóth  spolu s našimi závodnicemi vybojovala Barbora Kodedová z plzeňského sportovního centra. Úspěch se zrodil především díky fantastickému výkonu v šermu, ve kterém naše děvčata obsadila ziskem 860 bodů druhé místo za Ruskem a porazila Maďarky! Také v plavání na 3 x 100 metrů  třemi osobáky dosáhly vynikajícího času 3:13,14 a závěrečný běh nebyl obranou před dotírajícími Maďarkami a Britkami, ale útokem na zlato! Lenka i Jana předávaly  první a teprve vítězka běhu v soutěži jednotlivců, Ruska Ščerbakova předběhla finišmanku naší štafety Barboru. Ta podržela tým především ve střelbě výkonem 92 kruhů ze 100 možných. Krásný výsledek dosáhla Lenka Bilková v individuální soutěži. Obsadila 12. místo po vynikajícím šermu (916 bodů), osobáku v plavání (2:25,2) standardní střelbě (173) a výborném běhu (12:04) na těžké trati, která byla nejméně o 30 sekund pomalejší než dráha. Jana Čečotková v této soutěži obsadila  26. místo,když doplatila na výkon v šermu (636 bodů),  faktem však je, že na vrcholném turnaji s nejlepšími čtyřbojařkami Evropy startovala poprvé a také střelba se jí nepovedla podle představ (163). Vynahradila si to osobákem v plavání (2:16,0) a vynikajícím během,když zaostala jen 3 sekundy za Lenkou. Vůbec poprvé na takové akci startoval Honza Borner a výsledek tomu plně odpovídá. Skončil 49. a potěšil osobním rekordem v plavání (2:08,8).  Věříme, že na Mistrovství světa na konci srpna v Plzni podá lepší výkon. Naše reprezentanty nyní čeká příprava na tento vrchol sezóny a v jejím rámci start na Závodě Olympijských nadějí v Budapešti začátkem srpna.