Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

První velká „dospělá“ medaile!!!

Další významným milníkem v historii Sportovního centra v Bystřici je zisk bronzové medaile na evropském šampionátu dospělých v Székesfehérváru. Zasloužil se o ni Martin Bilko jako člen reprezentačního družstva, které tvořili ještě Ondřej Polívka a Jan Kuf, (oba Dukla Praha). Všichni členové družstva podali vyrovnané výkony v individuální soutěži a především postoupili do finálového závodu pro nejlepších 36 závodníků. V něm obsadili 19. (Polívka), 20. (Kuf) a 25. místo, které vybojoval právě Martin, věkem spadající ještě mezi juniory. Ačkoliv individuální umístění tomu nenapovídají, vyrovnanost výkonů a žádný významný nezdar v některé z disciplín znamenaly velký úspěch tohoto mladého družstva. Finálový závod začal šermem, který ukončil jednadvacetiletý borec z Vendryně s bilancí 15 vítězství a 20 porážek, čímž se zařadil do spodní poloviny výsledkové listiny finále. V pomalé kryté padesátce zaplaval dvoustovku za 2:07, což je pro něj spíš průměrný čas, na koni ho dvě chyby o příliš mnoho bodů nepřipravily a v závěrečné kombinované disciplíně si vybojoval konečnou 25. příčku. Ale právě v tom je pětiboj zajímavý – ačkoliv v žádné z disciplín Martin nezazářil, v žádné také nepropadl a stal se tak platným členem bronzového družstva. Na tomto mistrovství Evropy startovala i další zástupkyně našeho oddílu, Martinova sestra Lenka, která ve smíšené štafetě společně s Ondřejem Svěchotou obsadila 10. místo. Dlouhodobě nejlepší česká pětibojařka, naše odchovankyně Natálie Dianová, v Maďarsku nestartovala kvůli zdravotním problémům.