Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Podzimní rekapitulace

Od začátku školního roku proběhlo několik akcí s naší účastí, seřaďme je od nejvýznamnějších. Martin Bilko se zúčastnil mistrovství světa dospělých ve Warszawě a nepostoupil ze své kvalifikační skupiny. To však nemohlo mít vliv na celkový dojem z úspěšné sezony, ve které získal medaili ze soutěže družstev na mistrovství Evropy a byl vyhlášen nejlepším českým juniorským pětibojařem.

Marek Grycz poprvé úspěšně absolvoval celý pětiboj a na mezinárodních závodech v polském Drzonkowě obsadil třetí místo celkově v soutěži bez rozdílu kategorií a kategorii osmnáctiletých vyhrál. Navíc předvedl vynikající výkony ve všech disciplínách. Celkově získal 1506 bodů, což je podle starého bodování 6024 bodů. Mimořádný bodový zisk. v pátek zvládl čistě parkur, v sobotu plaval za 2:06,6 a v šermu 16 soubojů vyhrál a 8 prohrál. V neděli vše završil vítězstvím v kombi, které navíc dokončil v čase pod jedenáct minut.pc190017pc210047pc200027

Pořádali jsme tradiční Cenu Bystřice, která letos byla mistrovstvím České republiky dvanáctiletého žactva. Našim závodníkům těsně unikla individuální medaile, když v obou kategoriích obsadili čtvrtá místa. Anna Grycz mezi dívkami a Filip Jančík mezi chlapci. Podpořil je Matouš Matloch šestým místem. Na stupně vítězů všichni vystoupili v soutěži družstev. Chlapci skončili druzí a děvčata, kde tým doplnila Bibiana Kotzianová, třetí.

Michaela Matlochová reprezentovala na závodech Olympijských nadějí v Banské Bystrici a obsadila 8. pozici mezi 15 startujícími v kategorii šestnáctiletých, tedy mezi trojbojařkami.

Marek Grycz skončil třetí mezi juniory na mezinárodním šermířském maratonu v Praze, celkově obsadil skvělé 18. místo mezi 192 startujícími.

Michal Gaura obsadil páté místo na mistrovství České republiky v kategorii čtrnáctiletých, které se konalo v Praze 18.10. Povedl se mu málo vídaný závod, když si vytvořil osobní rekordy ve všech třech disciplínách.

Spolupořádali jsme Velkou cenu Třince v plavání, na které se zúčastnily především začínající děti a také náš partnerský klub z polského Cieszyna.

Sportovní centrum Bystřice

Mgr. Ivo Konvička
Bystřice 1335, 739 95 Bystřice
Tel.: +420 603 162 377
email: ivo.konvicka@gmail.com

Napište nám

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Předmět

    Vaše zpráva