Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Nová sezóna začala v Budapešti

Tři členové našeho klubu se zúčastnili prvního závodu v nové sezóně, kterým tradičně bývá halové mistrovství Maďarska v Budapešti. Nejlépe si vedla Lenka Bilková, která obsadila 17.místo mezi 40 startujícími ženami a především podala výborný výkon v kombi, které zvládla v osobním rekordu. Také šerm jí vyšel, takže v celkovém součtu se prosadila mezi pětibojařky, které se  dokáží probojovat do finálových závodů světových pohárů. Její bratr Martin startoval na takovémto závodě poprvé a nevedl si špatně, celková úroveň dospělých závodníků je však ještě o pár stovek bodů výše. Martin je prvním rokem juniorem a tak je 39. místo mezi 55 startujícími celkem slušné. To Marek Szmek měl jistě vyšší ambice, o šanci bojovat o lepší umístění však přišel na koni, kde získal pouhých 940 bodů a celkově skončil 42. Marek  i Lenka se připravují v armádním sportovním centru Dukla Praha (ASC), ale kmenově oba zůstávají členy našeho oddílu, na rozdíl od Natálie Dianové, která je sice naší odchovankyní, ale  přechod do ASC spojila s přestupem do TJ Dukla Praha.