Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Na MS osmnáctiletých uzavřeli bystřičtí pětibojaři letní sezonu

18.9.2005 Na Mistrovství světa  osmnáctiletých uzavřeli bystřičtí pětibojaři nejúspěšnější sezonu v historii  klubu. Po zisku  dvou medailí, bronzové a stříbrné, na Mistrovství Evropy  šestnáctiletých a  senzačního stříbra na Mistrovství Evropy osmnáctiletých  startovali na Mistrovství světa  kategorie do 18 let v Plzni. Nejdůležitějším faktem byla nominace 4 našich členů do osmičlenné reprezentace ČR.  Na posledních nominačních závodech v Maďarsku se totiž podařilo kvalifikovat i Natálii Dianové. Tyto závody byly mezinárodním mistrovstvím Maďarska a také Závodem olympijských nadějí. Jan Borner zde dosáhl prvního mezinárodního úspěchu, když byl členem stříbrné štafety České republiky a výbornými výkony v plavání a šermu potvrdil oprávněnost své nominace na MS. Na tomto vrcholném podniku sezony osmnáctiletých se životního úspěchu dočkal závodník pražské Dukly Ondřej Polívka, který obsadil v konkurenci 73 závodníků ze všech kontinentů 3.místo. Naši  členové  se rozhodně neztratili a výsledkem je 19.místo Natálie Dianové, 28.místo Lenky Bilkové a  38.místo Jany Čečotková mezi 45 čtyřbojařkami. Jan Borner obsadil  64.místo. Družstvo děvčat skončilo 6., štafeta 8. Družstvo chlapců obsadilo 10. příčku a štafeta 8. Podzimní část pětibojařského roku je tradičně vyhrazena odpočinku závodníků, kteří  reprezentovali na vrcholných akcích a  závodům Českého poháru pro ty, kteří na své mezinárodní úspěchy teprve čekají. Nejdůležitější akcí našeho střediska budou mezinárodní závody  s názvem Cena Bystřice, kterých se tradičně  účastní silná konkurence závodníků z okolních států. Konají se 22.10. v areálu Základní školy v Bystřici.