Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

MS juniorů Székesféhervár

Těsně pod stupněmi vítězů skončilo družstvo děvčat České republiky na nejvýznamnější juniorské akci roku. Ze semifinálových skupin postoupily poměrně bez problémů do finále všechny členky týmu, tedy Lenka Bilková z našeho Sportovního centra, Natálie Dianová a Bára Kodedová z Dukly Praha. Před branami finále zůstala pouze Veronika Andrlová, která nebyla zařazena do tříčlenného družstva. To se na celkové čtvrté místo vyhouplo díky vítězství v závěrečné kombi disciplíně, ve které se jednotlivé reprezentantky významně posunuly také v individuálním hodnocení. Natálie Dianová po slušném šermu a tradičně výborném plavání ztratila šanci bojovat o medaile na parkůru. Její kůň shodil 6 překážek a bylo po nadějích. Natálka ale čtvrtým nejlepším časem v kombi postoupila z 18. místa až na konečné sedmé. Ještě lépe ale zvládla závěrečnou disciplínu Bára Kodedová, která dosáhla dokonce druhého nejlepšího času mezi 36 finalistkami a propracovala se až na konečné 16. místo, což je, vzhledem k její roční závodní pauze, způsobené zraněním ramene, výborný výsledek. Lenka Bilková podala vyrovnané výkony v šermu a plavání, ale také ona se nevyvarovala chyb na parkůru a nevyužila příležitost vylepšit si pozici před kombi. To však zvládla zatím nejlépe v kariéře a probojovala se mezi nejlepších dvacet závodnic na konečné 19. místo.

Junioři se do finále probojovali pouze dva – Jan Kuf a David Kindl /oba Dukla/, takže chlapecké družstvo je bez šance na medaili. Marek Szmek se totiž i přes veškerou snahu do finále nedostal, ve své kvalifikační skupině obsadil 20. pozici a zůstal tak dvě místa za postupem. O ten se připravil především výpadkem v první polovině šermířské disciplíny a také na druhé střelecké položce kombi, kde potřeboval příliš mnoho diabolek a tedy času  na to, aby trefil všech pět terčů. Finále je na programu dnes, Marek bude mít příležitost předvést své umění ještě ve štafetovém závodě. Ten absolvují zítra děvčata a pozítří chlapci.

Sportovní centrum Bystřice

Mgr. Ivo Konvička
Bystřice 1335, 739 95 Bystřice
Tel.: +420 603 162 377
email: ivo.konvicka@gmail.com

Napište nám

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Předmět

    Vaše zpráva