Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

MMČR kat.A – další titul do Bystřice

martin-a-marek-s-davidem-svobodouwp_000165wp_000168Mezinárodní mistrovství republiky osmnáctiletých se konalo v Praze a titul si vybojoval Martin Konvička. Na druhém místě mu kryl záda Marek Grycz, věkem o kategorii mladší, ale po zisku stříbrné medaile na „svém“ evropském šampionátu závodící ve velké pohodě.  Závodů se zúčastnilo 26 závodníků z 8 zemí a v celkovém hodnocení naši obsadili 6. a 8. místo. Pátý mezi Čechy a 11. celkově skončil Jan Dzivý, který závodil po delší pauze zaviněné zraněním a podal velice slušný výkon. Simon Legierski skončil dvacátý. Závod začal šermem, ve kterém si naši chlapci vytvořili dobrou výchozí pozici do dalšího průběhu. Martin 968 bodů, Marek 872 a Honza 864. Následovalo plavání, kde Marek potvrdil svou formu /2:07/, Honza a plavání, to vždy šlo k sobě /2:09/ a Martin se tradičně trápil /2:15/, po únavném cestování do Sofie a zpět na mistrovství Evropy juniorů, kde byl neočekávaně a na poslední chvíli nominován do štafety, v níž naši reprezentanti obsadili 7.místo. Příprava na toto domácí mistrovství tak byla značně narušena a Martin musel sáhnout do rezervoáru sil v kombi, aby uhájil průběžné vedení a postoupil v mezinárodní soutěži z 9. na konečné 6. místo. Marek trochu hůře než obvykle střílel, ale druhé místo těsně, o jedinou sekundu, uhájil před Martinem Vlachem z Kladna. Honza naopak střílel dobře, což mu dodalo sil i do běhu, v němž podal na sebe výborný výkon a dokázal především sám sobě, že je konkurenceschopný i ve čtyřboji. Není těžké tipovat vítěze soutěže dvoučlenných družstev.