Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Mistrovství světa osmnáctiletých

Jedna nevydařená disciplína připravila Marka Grycze o další úspěch na mezinárodní scéně. Stříbrný medailista z loňského mistrovství Evropy šestnáctiletých prokazoval v průběhu šampionátu vysokou výkonnost a v nelehké kvalifikaci obsadil druhé místo po vynikajícím osobáku v plavání 2:02,8, se šermířskou bilancí 19 vítězství a 11 porážek a po výborné střelbě a zadrženém běhu v kombi. Do finále postoupilo 36 závodníků z 92 startujících, z českých reprezentantů se kvalifikoval ještě Martin Vlach z Kladna a Jolana Hojsáková z Mladé Boleslavi mezi děvčaty. Ve finálovém závodě to v první disciplíně, šermu, vypadalo až do poloviny turnaje slibně, Marek se pohyboval s bilancí 10 vítězství a 11 porážek ve středu výsledkové listiny, jenže pak ho šňůra 13 porážek v řadě odsunula téměř na její konec. Marek však zvládl zbytek závodu se ctí a přestože bylo lepší umístění v nedohlednu, plaval i kombinoval opět výborně. Celkově obsadil 31. místo, ale dokázal, že zvládne i takto psychicky náročnou situaci, kdy je zklamání z nevydařené disciplíny veliké. Náš reprezentant startoval i ve smíšené štafetě společně s Jolanou Hojsákovou a mezi 24 týmy obsadili 11. pozici.