Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Mistrovství Evropy šestnáctiletých, Maďarsko

V národním olympijském tréninkovém centru v Tatě proběhla vrcholná mezinárodní soutěž pro kategorii šestnáctiletých, nově označovanou jako U17, kde naši republiku reprezentovali 4 závodníci, v soutěži děvčat Anna Šámalová a Eliška Přibylová z Dukly Praha a mezi chlapci naši Filip Sikora a Martin Konvička. Konkurence byla letos ještě početnější než v minulých letech, startovalo 56 děvčat a 60 chlapců z 19 států. O to více nás těší krásné Martinovo 13. místo, navíc po vynikajícím výkonu v kombi a osobáku v plavání, jakož i 27. místo Filipa Sikory, který předvedl perfektní plavecké vystoupení a velice slušné kombi. Filipa sice nalezneme ve výsledcích na 28. místě, ale jelikož na šampionátu startovali jako hosté Egypťané, kteří pro tuto kategorii africké mistrovství nepořádají, a jeden z nich skončil před naším závodníkem, v hodnocení Evropanů to znamená posun o jedno místo dopředu. To samé platí pro děvčata, která po redukci výsledků obsadila 31. /Anna/ a 37. /Eliška/ místo. Závody byly velice vyrovnané a dramatické, jelikož po plavání byly  těsné bodové rozdíly mezi jednotlivými účastníky a v kombinované disciplíně docházelo k překvapivým zvratům a výrazným posunům v celkovém pořadí. Nejmarkantněji se to projevilo u francouzského závodníka Loubeta, který se vítězstvím v kombi propracoval ze 48. !!! místa po plavání na celkové 4. místo. Nás těší, že další takto výrazný posun předvedl Martin, který se ze 40. místa po plavání posunul na konečné třinácté.  Filip si naopak o pár příček pohoršil své 19. místo po plavání, ale po dlouhodobých zdravotních problémech je jeho výkon na ME obdivuhodný, vždyť opravdu kontinuální přípravu zahájil přibližně měsíc před soutěží a přesto se dokázal připravit tak, aby dokázal oprávněnost své nominace na tuto akci. Svou roli sehrála také nervozita při střelecké části. Zatímco Filip s ní bojoval a  potřeboval více než minutu na sestřelení deseti terčů, Martin se se střelbou vyrovnal skvěle a po dvou nepřesných ranách v první položce zasáhl všech pět terčů ve druhé položce bez chyby, což znamenalo, že na střelnici strávil kolem padesáti sekund. Ve spojení se solidním běžeckým výkonem to znamenalo 6. místo v kombinované disciplíně a výše zmiňovaný posun do vyšších pater výsledkové listiny. Fotit jsme moc nestihli,ale něco málo zde.

Další vrcholnou soutěží bude na začátku srpna mistrovství Evropy osmnáctiletých, na kterém budeme mít také svá želízka v ohni a přejme si, aby se jim dařilo alespoň stejně jako jejich mladším kolegům.

Sportovní centrum Bystřice

Mgr. Ivo Konvička
Bystřice 1335, 739 95 Bystřice
Tel.: +420 603 162 377
email: ivo.konvicka@gmail.com

Napište nám

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Předmět

    Vaše zpráva