Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Mistrovství Evropy juniorů

Vynikající vystoupení na ME juniorů           8.7.2007 Jednoznačně nejhodnotnějšího výsledku dosavadní kariéry dosáhly členky pětibojařského Sportovního centra v Bystřici Lenka Bilková a Natálie Dianová na evropském šampionátu juniorů do 21 let v Budapešti. Lenka obsadila 12. a Natálie 15. místo a společně s 20. Barborou Kodedovou  z Plzně vybojovaly bronzové medaile v soutěži družstev! Po nervozitou poznamenané střelbě (shodně 171 kruhů a 988 bodů, 15.a 16. místo) položila Lenka základ svého úspěchu vynikajícím výkonem v šermu, když zvítězila v 25 soubojích a prohrála pouze 12. Obsadila tak 5. místo s 976 body. Natálie se průměrným výsledkem 784 bodů za 17 vítězství udržela ve hře o dobré umístění, které podpořila tradičně výborným výkonem v plavání, kde časem 2:20,2 obsadila 8. místo. Lenka zaplavala vzhledem ke svým možnostem slušný čas 2:32,5 a v plavání skončila 28. Následovala jízda na koni, kterou Lenka díky bezchybnému výkonu vyhrála ziskem 1200 bodů! Také Natálie neudělala jedinou chybu, ale 16 bodová penalizace za překročení časového limitu znamenala celkových 1184 bodů a 5. místo v jízdě. Na vrcholných akcích se pořádá celý pětiboj v jediném dni a tak  v závěrečnému běhu zápolí závodnice nejen mezi sebou, ale také se značnou únavou. Obě naše 18 leté reprezentantky se v souboji se staršími soupeřkami neztratily a Lenka obsadila časem 11:41 25. místo a Natálie po tréninkovém výpadku způsobeném nemocí a zraněním zaběhla 3000 metrů za 11:49 a v této disciplině skončila 29. Důležité však bylo, že naše trio v žádné disciplině nezaznamenalo větší bodovou ztrátu a mohlo se tak radovat ze zcela nečekaného úspěchu. Je to první medaile v celém moderním pětiboji na vrcholné akci v historii Sportovního centra Bystřice a jistě důležitý krok k úspěšné reprezentaci v kategorii dospělých. S velkou pravděpodobností se jedna naše členka se zúčastní srpnového mistrovství světa seniorů v Berlíně.