Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Mistrovství ČR a Cena Bystřice

Málokdy se našim borcům vedlo na domácích závodech jako v sobotu. Mistrovský závod sice Marek nevyhrál o pár metrů, ale fantastický plavecký osobák vynahradí všechny nezdary. Poprvé v životě pokořená hranice 2:10 na dvoustovce je zaslouženou odměnou za trpělivost a tréninkové nasazení, které dvě sezóny nepřinesly kýžený výsledek. Markovo úsilí bylo korunováno úspěchem a stagnace je zažehnána. Navíc si hlasitě řekl o nominace na vrcholné akce v barvách české reprezentace. I další naši závodníci dokázali zlomit prokletí domácí půdy. Zbyšek Sznapka zvítězil v kategorii C skvělým součtem 3016 bodů a také se podstatně / o 2 sekundy/ zlepšil v plavání. Dva osobáky ve fyzických disciplinách zaznamenal i třetí v pořadí Martin Konvička a zejména zlepšení v běhu na 3:13 jej vrátilo do pozice dobrého běžce, ve které byl před dlouhodobým zraněním v minulé sezóně. Další úžasné představení připravila přítomným Klaudie Walachová, jejíž čas na 100 metrů 1:07 je již srovnatelný s výkonností části české ženské špičky. Také bývalý strašák běh, se zdá být minulostí, jelikož Klaudie opět zaběhla čas na hranici 3:30, přidala solidních 166 kruhů ve střelbě a s převahou zvítězila v kategorii C. Jan Roik a Martin Bilko si poprvé vyzkoušeli start v kategorii A a společně s Markem Szmekem zvítězili v soutěži družstev, Martin si navíc zaplaval výborný osobák 2:16. Honza překvapil šermířským výkonem, 712 bodů na prvním šermu je nečekaný úspěch, navíc byl ze všech šermířů nejmladší. Protože Hanka Kluzová a Filip Sikora byli nemocní, museli prapor domácího týmu držet mladší členové a povedlo se jim to náramně. Marek Grycz skončil třetí mezi dvanáctiletými po vyrovnaných výkonech na hranici osobních rekordů, o jedno místo před Janem Dzivým, Michaela Matlochová při svém prvním dvojbojařském startu mezi desetiletými podlehla pouze suverénce této kategorie Chvalovské z Dukly Praha, nevděčné čtvrté místo obsadili Tomáš Cieslar i Pavla Byrtusová. Závodní premiéru si pátým místem odbyla Denisa Lukáčová a potěšila především výkonem ve střelbě. Také Joanna Sznapková skončila pátá, Tereza Filipková šestá, stejně jako Ondra Cieslar. Nejdůležitější soutěží v nejbližší době je maturita a zkoušky na VŠ Lenky Bilkové a potom již následuje příprava na mistrovství světa juniorů v Káhiře.[mygal=cena-byst-08]