Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Mistrovský titul pro Michaelu Byrtusovou

V neděli proběhl první letošní šampionát, v rámci Ceny Dukly soutěžili o republikové tituly starší žáci, tedy kategorie C do 14 let. K naší velké radosti si titul mezi děvčaty vybojovala Michaela Byrtusová, která podala vyrovnané výkony ve všech třech disciplínách. Překvapila především střeleckým výkonem /159/,   po kvalitní plavecké stovce za 1:08 byla celkově druhá a musela dohánět třísekundovou ztrátu na závodnici z Plzně. Běžeckým osobákem 3:32 to dokázala a zaslouženě zvítězila. Mezi chlapci bohužel nemohl obhajovat loňský titul Filip Sikora, který je zraněný, avšak soutěž byla dramatická až do konce, jelikož pět borců, mezi nimi tři naši, startovalo do závěrečného běhu v rozmezí 15 sekund. Tuto disciplínu vyhrál Martin Konvička a postoupil na celkové třetí místo, Jan Dzivý neudržel vedení a skončil čtvrtý, Marek Grycz pátý. Ten je o kategorii mladší a mezi staršími podal velmi dobrý výkon. Všichni tři společně vyhráli soutěž družstev. V kategorii B chlapců zcela dominovali naši závodníci. Zvítězil Jan Roik před Martinem Bilkem a Zbyškem Sznapkou. Potěšily především osobáky všech tří v plavání. Martin Bilko se dokonce zlepšil až na 2:07 ! Mezi děvčaty byla úspěšnější Hanka Kluzová, která obsadila 2. místo před třetí Klaudií Walachovou. Ta si také zaplavala osobní rekord 2:25.