Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Mezinárodní Velká cena Bystřice

22.10.2006 V tradičním podzimním termínu 21.10. se uskutečnily mezinárodní závody mládeže v moderním pětiboji. Letošní ročník byl organizován v rámci společného česko polského projektu spolufinancovaného EU, což se odrazilo na kvalitní účasti. Zúčastnila se stovka závodníků ze 17 klubů Polska, Slovenska a České republiky, mezi nimi i medailisté z vrcholných světových soutěží. Ondřej Polívka z pražské Dukly, letošní mistr světa juniorů ze Šanghaje, suverénně ovládl soutěž v nejstarší kategorii do 18 let. Stejně tak Barbora Kodedová z Plzně jasně zvítězila mezi děvčaty. Domácím závodníkům se dařilo v mladších kategoriích, Zvítězili Jan Dzivý a Jan Roik, na druhých místech skončili Marek Grycz a Oto Svider. Výborné výkony podala Hanka Kluzová, stačilo to na páté místo a Martin Bilko, který skončil šestý, oba třináctiletí závodníci startovali mezi staršími v kategorii do 14 let a dosáhli svých nejlepších osobních výsledků. Největší naděje vkládal náš oddíl do Marka Szmeka, který však onemocněl a nestartoval ve všech disciplínách. Starší děvčata Natálie Dianová, Jana Čečotková a Lenka Bilková obsadila 4., 5. a 7. místo, k bronzu chybělo Natálii 20 bodů a Janě 28. Náš závod byl posledním důležitým kláním v sezóně, nyní již začínáme přípravu na tu příští.