Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Memoriály gen. Pattona a Milana Kadlece

Tradiční plzeňské závody změnily výrazně svou podobu a staly se závodem pro tři nejmladší kategorie. A tak jsme vyrazili na zkušenou s mladou nastupující generací bystřických pětibojařských nadějí. Jedinou opravdu zkušenou závodnicí v naší sestavě byla Michale Matlochová, které tentokrát nevyšla podle představ střelba a taky v pomalé plzeňské vodě to nebylo ideální. Míša však předvedla svou kvalitu a bojovnost při běhu, který vyhrála časem 3:28,5 a stačilo to celkově na třetí místo. Její mladší bratr Matouš v U11 potvrdil vítězství z prvního závodu ČPM a vyhrál. Za zmínku stojí vylepšení plaveckého osobáku na 36,5. Matouš prohrál jen běžeckou část a to s naším nováčkem Filipem Jančíkem, který obsadil celkově 5. místo. Filip ma ještě velké plavecké rezervy. V U13 dívek jsme měli největší zastoupení. Holky však zatím na fyzicky vyspělejší dívky z plaveckých oddílů nestačí, přesto však závodily velmi slušně. Svědčí o tom mimo jiné běžecké osobáky. Ania Grycz startovala i v střelecké části závodu, kde nastřílela skvělých 151 kruhů. Posledním členem naší výpravy byl Víťa Miech, který obsadil v U13 8. místo. Získané zkušenosti se mladým závodníkům budou zcela jistě hodit na domácích závodech 25.5.2013, na které Vás, naše příznivce a fanoušky, již dnes srdečně zveme.

dscn1416e.dscn1411

Starší kategorie startovaly v Praze, náš oddíl reprezentoval Dominik Sedlařík. Velmi dobře plaval, slušně běžel ale o lepší umístění a vyšší bodový zisk jej připravila slabší střelba. Skončil na 6. místě.

Martin Konvička, Simon Legierski a Marek Grycz si výtečně počínali na mezinárodním mistrovství republiky juniorů, konaném na počest nejlepšího československého pětibojaře osmdesátých let Milana Kadlece. Martin v těžké konkurenci skvěle šermoval a všichni na sebe výborně plavali. V kombi se blýskl především Marek, který skvěle střílel a přidal i vzhledem ke své předcházející běžecké výkonnosti nadprůměrný běh, ale i Simon s Martinem předvedli kvalitní výkony, Simon i ve střelbě, která jej v minulosti často nepodržela. Ve výsledcích čtyřboje obsadil Martin 11.,Marek 21. a Simon 26. místo mezi 30 juniory. Martin si vybojoval i právo účasti v jezdecké disciplíně, ale vylosovaný kůň byl nad jeho současné schopnosti a po čtyřech odmítnutích poslušnosti nezískal za jízdu žádné body a propadl se  výsledkovou listinou.