Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Markův první start ve Světovém poháru dospělých.

Na Kladně se odehrál poslední díl seriálu Světového poháru v moderním pětiboji, který současně uzavřel kvalifikační periodu na olympijské hry. Poslední možností ke splnění olympijských kvalifikačních kritérií tak zůstává mistrovství světa v Budapešti. Na kladenské akci se sešlo téměř 150 závodníků za všech kontinentů. Bohužel Lenka z vážných rodinných důvodů nemohla startovat, takže jediným naším zástupcem zůstal Marek Szmek, který při své premiéře ve Světovém poháru dospělých podal výborné výkony. Největším pozitivem byl určitě osobní rekord v plavání, který se Markovi dlouho nedařilo vylepšit a nyní má hodnotu 2:11,48. Také v šermu se Marek průběžně zlepšuje a výsledkem je skutečnost, že byl rovnocenným soupeřem zkušeným pětibojařům na tomto klání a získal 712 bodů. Střelecký výsledek byl sice průměrný, 176 kruhů, ale také trochu smolný, jelikož Marek neudělal v celém střeleckém závodě větší chybu. V závěrečném běhu předvedl svůj stabilní výkon, což je po tak náročném dni potěšující. Takže v pátek a sobotu můžeme očekávat Markův atak na přední pozice na závodech Českého poháru u nás v Bystřici, které jsou současně mistrovstvím České republiky osmnáctiletých.[mygal=spk]Upozornění!!! Spousty fotek ze závodů v Kladně a v Plzni najdete na www.pentathlon.sk