Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Marek Szmek úspěšný na mistrovství Evropy!

21.7.2006

Člen našeho pětibojařského centra Marek Szmek startoval poprvé v kariéře na mistrovství Evropy šestnáctiletých. V Praze se sešla dosud nevídaná konkurence 63 závodníků z 22 evropských států a žák Základní školy v Bystřici se v ní rozhodně neztratil. Jako nejlepší ze čtyř českých reprezentantů obsadil dvanáctou příčku a především předvedl výkon , který v minulých letech  vždy stačil na medailová umístění. Závod zahájil výkonem 181 kruhů z 200 možných ve střelbě a usadil se v první pětici startovního pole. Poté si zaplaval vynikající osobní rekord 2:12 na dvousetmetrové trati volným způsobem a v závěrečném běhu na 2 kilometry dosáhl času 6:17, což je také jeho doposud nejlepší čas na této vzdálenosti. Jelikož úroveň výkonnosti v těchto dvou disciplinách neustále stoupá, navzdory osobním rekordům se před Marka probojovalo celkem 11 lepších závodníků, především z Polska. Ti dominovali celému Mistrovství a zvítězili jak Joanna Gomoliňska v dívčí, tak Remigiusz Golis v chlapecké soutěži. Marek Szmek ještě tvořil společně s Davidem Čermákem a Davidem Kindlem český tým, který obsadil osmou příčku v soutěži družstev, kam se sčítávají  výsledky  v soutěži jednotlivců a  poté byl i nejlepším členem české štafety, která ve složení Kindl, Klein a Szmek obsadila také osmé místo v samostatné soutěži štafet.