Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Marek Grycz 4. na mistrovství Evropy!

marek-grycz-plav

Další výrazný individuální úspěch zaznamenal Marek Grycz na mistrovství Evropy osmnáctiletých, které právě skončilo ve švédské Uppsale. Po skvělých výkonech v jednotlivých disciplínách obsadil čtvrté místo, cennější o to, že Marek je v této kategorii prvním rokem a tudíž závodí se staršími soupeři. Opět se ukázalo, že se naši závodníci umí připravit na vrchol sezony. Díky skvělému šermu v kvalifikaci (21 vítězství, 9 porážek!) nemusel Marek závodit naplno, „vykoupal“ za 2:11 a při kvalitní střelbě si mohl dovolit vypustit i běh a přesto svou skupinu vyhrál. Ve finále to pak opět rozbalil a protože jej nezradil šerm (tak jako na mistrovství světa), bylo jasné, že se popere o medaili.  Finálová bilance v první disciplíně 22/13 znamenala umístění mezi nejlepšími a po vynikajícím plaveckém čase 2:06,0 na padesátimetrovém bazénu startoval do závěrečné kombi disciplíny ze třetího místa. Tentokrát to byla střelba, která nepustila Marka na pódium. Ani výborný běžecký výkon nepomohl, Marek zůstal na střelnici o 23 ! sekund déle než v kvalifikaci a brambora byla na světě. Na suverénního vítěze Lifanova z Ruska by to i tak nestačilo, ale na všechny další závodníky ano. Je třeba zdůraznit, že Marek se v podobné situaci ocitl na tak významné akci poprvé, při loňském stříbru startoval z 12. pozice s čistou hlavou. Věřme, že si na podobnou psychickou zátěž zvykne a při budoucích startech bude mít možnost to dokázat. Částečně se mu to povedlo již na tomto šampionátu ve štafetovém závodě, ve kterém táhl partnera v týmu Martina Vlacha (KMP Kladno) za medailí a byla z toho další sklizeň, bohužel ne ta, kterou jsme si všichni přáli. Po excelentním šermu (Marek 10/5, Martin 7/8) a plavání (100 kraul Marek za 0:57,3, Martin za 0:59,8 ) udělal na střelnici pouze dvě chyby z 12 ran a běžecky se vyrovnal Martinovi, který v individuálním závodě kombi dokonce vyhrál. Protože pro Martina to byl už třetí závod ve čtyřech dnech, ve kterém musel jít na doraz – po slabším šermu v kvalifikaci musel dohánět velkou ztrátu, ve finiši už nedokázal vylepšit čtvrtou pozici, ze které Marek startoval, a na které mu i předával štafetu. Ovšem i 4. místo mezi 16 štafetami je vynikajícím úspěchem. Gratulujeme!!!