Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Konec března, sezóna v plném proudu

Zatím co Lenka hájila naše barvy na světovém poháru v anglickém Millfieldu a Marek se zlepšoval v jezdecké disciplině na soustředění v Tachově, členové SCM se zúčastnili Slovenského poháru v Banské Bystrici. Lenka nezklamala a na svém prvním svěťáku dospělých podala výkony odpovídající její současné formě. Na finále to nestačilo, ale zkušenosti z nejlépe obsazených závodů, jakých se doposavad zúčastnila, jsou k nezaplacení. Výsledky naleznete v příslušné sekci našich stránek. Velkého úspěchu dosáhla naše bývalá členka Natálie Dianová, která se jako jediná česká reprezentantka probojovala do finále tohoto závodu, ve kterém obsadila 22. místo. Obrovské překvapení připravil všem účastníkům Ondřej Polívka z pražské Dukly, který tento závod vyhrál. Blahopřejeme jemu i trenérům. V Banské Bystrici podali naši závodníci velmi kvalitní výkony a obsadili místa v čele výsledkové listiny. Klaudie Walachová zvítězila a součet 3124 bodů hovoří za vše. Její osobák ve střelbě má nyní hodnotu 172 kruhů, čili rovných 1000 bodů. I v plavání a běhu potvrdila svou výkonnost z posledních závodů v Praze a ukázala, že její výsledek nebyl náhodný. Na druhých místech skončili Martin Bilko v kategorii B a Filip Sikora v Céčku. Martin opět velice úspěšně šermoval. Na třetí místo dosáhl Zbyšek Sznapka po vyrovnaných výkonech ve všech disciplinách. Honza Roik skončil čtvrtý a potěšil zlepšením ve střelbě, pátý Martin Konvička absolvoval letošní závodní premiéru a po tréninkovém výpadku nejsou výsledky nejhorší. Nedařilo se tolik Janu Dzivému, který v padesátimetrovém bazénu nedokázal zaplavat čas, potvrzující jeho skvělou plaveckou formu, chybějící body již nedohnal a skončil 6. Marek Grycz podal výkony, odpovídající jeho věku a protože byl ze všech účastníků kategorie C nejmladší, obsadil 10. místo. Výsledky jsou k nahlédnutí.