Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Juniorský mistrovský titul!!!

Marek Grycz skončil o pouhé 2 body čtvrtý na mezinárodním mistrovství ČR juniorů, memoriálu Milana Kadlece, a získal titul juniorského mistra republiky!!! Výsledek, ale především výkon je o to cennější, že Marek od poloviny šermu, tedy první disciplíny, trpěl žaludečními potížemi a v průběhu závodu opakovaně zvracel. Po konzultacích s trenérem se rozhodli pokračovat v soutěži způsobem, který dovolí zdravotní stav a snažit se v dalších disciplínách závodit podle aktuálních pocitů. Do půlky šermu to vypadalo na čelní umístění, ale nakonec Marek ukončil soutěž s bilancí 21 vítězství a 17 porážek. Plavecký čas 2:08,5 ukázal, že i přes zmíněné potíže může pokračovat, avšak těžší zkouška v podobě 3,2 km dlouhé kombinace běhu a střelby na něj teprve čekala. Dohoda zněla tak, že Marek začne kombinovanou disciplínu jako by bylo vše v pořádku a teprve pokud mu v jejím průběhu zdravotní stav neumožní podat stoprocentní výkon, doběhne tak, aby se mohl zúčastnit závěrečné jízdy na koni. Ačkoliv síly kvapem ubývaly a Marek očekávaně nedokázal udržet nasazené tempo, zpomalení nebylo výrazné a celkový čas, také díky dobré střelbě, znamenal 4. místo v kombi a výrazný posun vpřed výsledkovou listinou. Do závěrečné disciplíny startoval ze čtvrtého místa, ale odstupy byly těsné. Pátý závodník průběžného pořadí, Němec Zillekens, bývalý dorostenecký mistr světa, předvedl čistou jízdu a posunul se před Marka, který zaznamenal 7 trestných bodů za jednu shozenou překážku, ale před jízdou třetí Brit Lees chyboval víc a zařadil se až za oba zmíněné borce. Rakušan Gustenau si jízdou udržel svou druhou pozici a posléze vítězný Němec Liebig měl dostatečný náskok, takže ani 4 shozené překážky mu nezabránily v uhájení vedení. To vše znamenalo, že Marek zůstal čtvrtý. Závodu se zúčastnil po dlouhé přestávce i Simon Legierski a obsadil 18. místo.