Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Historická medaile-individuální stříbro Marka Grycze

Dlouhá léta čekal český moderní pětiboj na individuální medailový úspěch na mistrovství Evropy v kategorii do šestnácti let, tedy té nejmladší, ve které se tato vrcholná mezinárodní akce pořádá. Posledním medailistou byl Ondřej Polívka v roce 2004, který tak nastartoval svou úspěšnou kariéru, ozdobenou titulem mistra Evropy. Soutěží se ve třech disciplínách – plavání, běhu a střelbě a také proto je konkurence obrovská, jelikož právě do té doby, než se přidají další disciplíny, závodí ve všech zemích nejvíce sportovců a na kontinentální šampionát se probojují jen ti nejlepší. O to cennější je výsledek šestnáctiletého člena Sportovního centra v Bystřici Marka Grycze. Druhé místo vybojoval v pátek v Minsku, hlavním městě Běloruska. Úspěch zvýraznila také stříbrná medaile družstva, ve kterém Marka doplnili celkově 9. Martin Vlach z Kladna a 26. Vojtěch Hercík z Mladé Boleslavi.

stribrny-medailista-z-me-marek-grycz1marek-s-poharem1marek-s-medaili2

Marek začal vynikajícím osobním rekordem v plavání. Na padesátimetrovém bazéně dosáhl času 2:08,6, což je průměrný čas dospělých pětibojařů mezinárodní úrovně. Mezi 56 startujícími se zařadil na průběžné 12. místo a do kombinované disciplíny, ve které se běží tři osmisetmetrové okruhy a mezi nimi třikrát střílí, vybíhal se ztrátou 24 sekund na vedoucího a později vítězného Rusa Stěpačeva. Krátce po startu závodníci absolvují první střeleckou položku, ve které, stejně jako ve dvou dalších, je jejich úkolem zasáhnout pět terčů. Ve chvíli, když se jim to při neomezeném počtu výstřelů podaří, mohou pokračovat v běhu. Markovi k tomu stačilo 6 pokusů a rázem se vyhoupl na 7. místo, když se „prostřílel“ před soupeře, kterým střelba trvala déle. Někteří stříleli nepřesně, někteří pomalu, avšak náš závodník zvolil způsob „přesně a rychle“.  Při prvním běžeckém okruhu Marek udržel pozici a díky přesné a rychlé střelbě opět na 6 ran ve druhé položce předstihl tři soupeře, takže druhé kolo již běžel na dohled pódiovému umístění a protože i v této části kombi byl dobře připraven, opět udržel svou pozici. Při poslední, nejtěžší položce, kterou všichni pětibojaři absolvují ve velké únavě a při vysoké tepové frekvenci, sice minul terč prvním i druhým výstřelem, ale dalších pět bylo přesných, což znamenalo posun až na druhé místo, které v dlouhém finiši udržel před dotírajícími soupeři. Je z toho první individuální medaile z vrcholné akce v šestnáctileté historii bystřického klubu, který byl založen v roce, kdy se Marek narodil – 1997.

stribrne-druzstvo-marek-vlevo2p6140064p6140042

Sportovní centrum Bystřice

Mgr. Ivo Konvička
Bystřice 1335, 739 95 Bystřice
Tel.: +420 603 162 377
email: ivo.konvicka@gmail.com

Napište nám

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Předmět

    Vaše zpráva