Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Další dvě medaile – z mistrovství Evropy osmnáctiletých

Další dvě medaile z evropského šampionátu pětibojařů do Bystřice           20.7.2007 Bronzové medailistky z juniorského ME do 21 let v soutěži družstev Natálie Dianová a Lenka Bilková si svůj úspěch zopakovaly i na stejném klání osmnáctiletých, které proběhlo v hlavním městě Litvy Vilniusu. Navíc podtrhly své účinkování stříbrem ve štafetě, když podlehly pouze suverénním Maďarkám a nečekaně porazily Rusky. Úspěch je cenný i proto, že závodů se zúčastnilo 48 děvčat v individuální soutěži a 10 štafet. Natálie Dianová obsadila v soutěži jednotlivců 8. místo se 4280 body. Základ úspěchu položila  tentokrát osobákem ve střelbě (182 kruhy) a také 888 bodů v šermu bylo povzbuzujících. Ve fyzických disciplinách předvedla standardní výkony 2:21,5 a 11:08,3 a nejlepší individuální výsledek její kariéry byl na světě. Lenka Bilková obsadila 13.místo a také její technický dvojboj splňuje náročná kriteria. Střelba 179 kruhů a šerm 952 body. Plavala průměrně za 2:32,1  a běžela na sebe výborně za 11:23,5. Celkově získala 4120 bodů. Barbora Kodedová z Plzně, třetí členka týmu, předvedla parádní techničky – 184 střelba a 984 šerm ale podprůměrné plavání 2:37,4 ji odsunulo z čelních pozic. Také v běhu se jí příliš nedařilo a časem 11:37,2 se propadla na konečné 16. místo se 4092 body. Mezi chlapci soutěžilo dokonce 61 závodníků a náš závodník Marek Szmek, předvedl výkony, za které se stydět nemusí, ale na přední umístění je zapotřebí dosahovat mnohem lepších časů ve fyzickém dvojboji. Marek skončil na 33. místě, jako nejlepší z českých zástupců na tomto klání, se ziskem 4016 bodů.  Ve střelbě (179 kruhů) a šermu (772 body) potvrdil své kvality, avšak plavání 2:18,2 a běh 9:56,2 jsou v porovnání se světovou špičkou průměrné a tak i celkový výsledek nemůže být prozatím lepší.