Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Cena Bystřice 2009

Cena Bystřice se konala jako každý rok v půlce října, letos 17. 10. Byla součástí jak Českého, tak Slovenského poháru mládeže a pořádali jsme ji v rámci projektu „Intenzifikace přeshraniční spolupráce mládeže Těšínského Slezska prostřednictvím sportu“, spolufinancovaného Evropskou unií. Tentokrát  jsme museli při organizování vyvinout značné úsilí. Při přesvědčování přihlášených oddílů, že závody budou, při odstraňování sněhu z běžeckých tratí a také při hledání náhradních variant pro případ, že by počasí neumožnilo závodit. Pamětníci se dohadovali, zda při těchto závodech nasněží vždy nebo jen občas. Samotné závody se však vydařily a výkony našich závodníků potěšily je samotné, trenéry, rodiče i přítomné diváky. Tradičně jsme přivítali reprezentanty Polska a Slovenska, kterým se dařilo ve starších kategoriích. Závodů se zúčastnil mimořádně velký počet dětí v nejmladších kategoriích. Celkový počet závodníků výrazně překročil stovku, zastupovali 11 sportovních klubů. Našemu oddílu bylo nejveseleji při vyhlašování kategorie E děvčat /do 10 let/, kde jsme obsadili celé stupně vítězů. Zvítězila Michaela Matlochová před Joannou Sznapkovou a Lucií Polokovou. Také čtvrté místo vybojovala bystřická Tereza Filipková. Ve stejné kategorii chlapců obsadil nevděčné 4. místo Adam Sklenář – o pouhý 1 bod! V kategorii D /do 12 let/jasně zvítězil Marek Grycz, Saša Humlová byla druhá. Mezi „Céčkaři“ dominoval Martin Konvička před Janem Dzivým, naše děvčata v této kategorii nestartovala. Vynikajícím výkonem se mezi šestnáctiletými /kat.B/ prezentoval Filip Sikora a jasně zvítězil, mezi stejně starými děvčaty skončila Hana Kluzová třetí. V kategorii A do 18 let obsadil Zbyšek Sznapka 4. místo a Marek Szmek si v dramatickém závodě juniorů vybojoval stříbrnou medaili.Výsledky naleznete zde, fotky na slovenském webu.