Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Cena Adosu v Praze zahájila sezónu

První závody v sezóně vždy provází větší nervozita, vyplývající z očekávání, zda tvrdá zimní příprava přinese své ovoce. Cena Adosu v Praze na Julisce splnila naše očekávání a dočkali jsme se mnoha nejlepších osobních výkonů, ale také několika zklamání, například z neúčasti nemocných členů Martina a Zbyška. Příště to snad vyjde. Výsledky naleznete v nabídce SC Bystřice na liště hlavní stránky.

Začněme od nejmladších. V Kategorii E skončila Joanna Sznapková 3. a vytvořila si osobáky jak v plavání, tak v běhu. Dobře si vedli také bratři Cieslarové, pro něž to byl první závod mimo domácí prostředí. Tomáš skončil 5. a zvítězil v běhu, Ondru jsme zaznamenali na 7. místě. V Kategorii D skončila Dominika Bocková na nevděčné 4.pozici, ale výrazně se zlepšila v plavání. Mezi chlapci dominoval Jan Dzivý,který zvítězil v plavecké části a předvedl standardní běh, třetí skončil Marek Grycz, jemuž ke stupňům vítězů pomohly dva osobáky, jak v plavání, tak v běhu. Marek navíc předvedl velice koncentrovaný střelecký výkon, který se však ještě nepočítá do výsledků jeho kategorie. K největšímu překvapení dne došlo v kategorii C, kde mezi chlapci i dívkami zvítězili nováčkové v trojbojařských soutěžích, naši závodníci Klaudie Walachová a Filip Sikora. Klaudie si po solidní střelbě zaplavala osobák o neuvěřitelné 4 sekundy na 100 metrů a svůj mimořádný výkon korunovala výborným během, také v osobním maximu. Filip exceloval v plavání a výborným během smazal menší ztrátu ze střelby, čímž si vybojoval zasloužené vítězství. V této kategorii skončil třetí Honza Roik, který psychicky nezvládl střelbu, ale dvěmi výbornými výkony v plavání a běhu dohnal obrovskou ztrátu a poskočil až na 3. místo. Třetí skončila o kategorii výše také Hanka Kluzová, která měla trochu smůly při střelbě, ale v ostatních disciplinách potvrdila zlepšení výkonnosti. Druhý v kategorii šestnáctiletých skončil Martin Bilko, potěšil osobákem v plavání, ale především absolvoval velice vydařenou šermířskou premiéru. Šerm se sice do celkového výsledku trojboje nezapočítává, nicméně první oficiální turnaj má Martin úspěšně za sebou. Fotky z Prahy zde.

Marek Szmek se místo tohoto závodu zúčastnil v barvách juniorské reprezentace závodů v polském Drzonkowě a podal velice kvalitní výkon. Střelba 176, plavání 2:14,5, šerm 832 a běh 9:40 znamená celkem 4160 bodů a páté místo v konkurenci 32 závodníků. Lenka Bilková se chystá na svůj první start ve Světovém poháru dospělých, který se bude konat za dva týdny ve Velké Británii.[mygal=08-03-15-cena-adosu-praha]