Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Cena 17. listopadu – MČR kat.E

V Praze se konalo závěrečné kolo Českého poháru mládeže – memoriálu Karla Bártů. Mistrovský závod absolvovali nejmladší žáci a velkým pozitivem byla hojná účast dětí v této kategorii. O to více nás těší, že mezi prvními pěti děvčaty jsme měli 4 naše členky. Mistrovský titul si po vynikajících výkonech vybojovala Michaela Matlochová. Od třetího do pátého místa se seřadily Tereza Filipková, Lucie Poloková a Joanna Sznapková, které současně tvořily vítězné družstvo. Mezi 25 chlapci obsadil Adam Sklenář 9. místo. V kategorii D skončila Dominika Bocková třetí, již jistý vítěz celkového hodnocení této kategorie Marek Grycz tentokrát startoval o kategorii výš, tedy v Céčku,  skončil po výborných výkonech čtvrtý, před ním však byli další tři zástupci SC Bystřice. Všichni naši závodníci v této kategorii si vytvořili osobní maxima v některé z disciplin. Vítězný Martin Konvička v plavání a běhu, druhý Filip Sikora v běhu a třetí Jan Dzivý v plavání i běhu. V kategorii B zcela jasně ovládl závody Zbyšek Sznapka, který bez chyby sestřelil všech deset terčů v combi a vytvořil si tak osobní rekord v této disciplíně. Velice dobře si na střelnici vedl i Martin Bilko, vítěz kategorie A. Naši chlapci se zúčastnili také šermu a nutno říci, že nadmíru úspěšně. Martin Bilko našermoval 944 bodů, Martin Konvička 888, Zbyšek Sznapka 860 a Filip Sikora 776 bodů. Nyní již čeká naše úspěšné závodníky pouze slavnostní vyhlášení celkových vítězů Českého poháru 8.12. v Praze a od pondělka příprava na další sezonu. Na tomto místě nabízíme možnost zhlédnout fotky z Prahy.