Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Bronz z mistrovství Evropy do Bystřice !

5.8.2006

V polské Lodži se od 27. do 30.7. konalo mistrovství Evropy v moderním pětiboji osmnáctiletých. Výpravu reprezentace ČR tvořili i 3 členové bystřického pětibojařského centra Natálie Dianová, Lenka Bilková a Marek Szmek. Zcela nečekaného medailového úspěchu dosáhla česká chlapecká štafeta ve složení Ondřej Polívka, Petr Sláma /oba Dukla Praha/ a Marek Szmek. Základ úspěchu položili naši reprezentanti již v úvodní disciplině střelbě, kterou s velkým náskokem vyhráli a Marek tento výsledek podpořil vynikajícím výkonem 93 kruhů ze 100 možných. Menší šermířské zkušenosti Petra a Marka zapříčinily až 8 místo mezi 12 štafetami v této disciplině, když český tým táhl kupředu Ondřej, který tak potvrdil své výtečné 2. místo z individuální soutěže. V plavecké části naši dosáhli nečekaně výborného času a Marek opět přispěl osobním rekordem na stometrové trati. Jeho čas 1:00,2 je velkým skokem k překonání magické minutové hranice. Do závěrečného běhu startovala štafeta ze třetí pozice a kvalitními výkony na trati 3 x 1500 metrů si ji udržela do konce. Marek opět zaznamenal osobní maximum 4:42. Ve štafetě děvčat startovaly Natálie a Lenka společně s Barborou Kodedovou z Plzně a začaly také výborně, když ve střelbě obsadily 3. místo a především Lenka se blýskla výkonem 90 kruhů. Také v šermu držela tým nad vodou, přidala se dobrým výkonem Natálie a nakonec 6. místo mezi 10 štafetami neznamenalo propad v celkové klasifikaci. V plavání se výborně vedlo Natálii a také Barboře, Lenka podala standardní výkon takže štafeta obsadila v této disciplině 4. místo, celkově byla pátá a udržela si šance na medaili. Tu však ztratila v závěrečném běhu, ačkoliv Barbora na prvním úseku téměř doběhla týmy které startovaly na 2.,3., a 4. místě, ale Lenka tento odstup neudržela a předávala Natálii na páté pozici se ztrátou, kterou ani tato výborná běžkyně svým výkonem nedoběhla a štafeta skončila celkově pátá, což je také výborný výsledek. V individuálním závodě se Natálie ze šance bojovat o přední pozice odstřelila podprůměrným výkonem ve střelbě, ostatní discipliny zvládla slušně a výsledkem bylo 25. místo mezi 44 startujícími. Lenka nestartovala, Marek byl nejmladší z celého padesátičlenného startovního pole, jel sbírat zkušenosti a výsledkem bylo 45. místo mezi 50 startujícími. O to cennější byl jeho výkon ve štafetovém závodě.