Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Bilkovi zahájili novou sezonu

Sourozenci Bilkovi, kteří se oba připravují v podmínkách ASC Dukla Praha, ale zůstávají členy našeho klubu, startovali na prvních závodech v nové sezoně, již podle nových pravidel, tedy se čtyřmi střeleckými položkami a na čtyřech 800 metrových okruzích. Martin, který bude ještě dva roky juniorem, skvěle obstál na halovém mistrovství Maďarska dospělých, kde obsadil 15. místo.  Především v plavání a kombi podal výborné výkony, a porazil několik závodníků ze širší světové špičky dospělých, například Thomase Daniela z Rakouska, který na světovém poháru v USA obsadil 5. místo.  Na tomto prvním kole seriálu startovala i Lenka, která se probojovala do  finále, stejně jako Natálie Dianová. Té se dařilo skvěle a obsadila 8. místo. Lenka špatně začala, když jí nevyšel šerm a stejně tak špatně skončila, když pokazila kombi. Výsledkem je 34. místo.