Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Medaile z ME juniorů !

V portugalském městě Golega, známém především chovem koní, se konalo mistrovství Evropy juniorů. Hned na úvod je třeba uvést, že organizátoři závody nezvládli ideálně v žádném směru a především po sportovní stránce to byla doslova ostuda. Neznalost pravidel spojená s neznalostí programu Cardsys, který generuje vše potřebné od  startovních listin až po výsledky, způsobily zásadní chyby především ve vyhodnocování výsledků. Bohužel se to dotklo také české reprezentace v soutěži družstev a navíc Marka Szmeka v individuální soutěži. Velmi pozitivní bylo naopak celé vystoupení české reprezentace. Po různých úpravách a dopočítávání je poslední a v současnosti platná verze výsledků velice příznivá, jelikož české družstvo juniorů ve složení Jan Kuf, David Kindl a Marek Szmek obsadilo třetí místo a získalo bronzové medaile! Ovšem fakt, že při vyhlašování vítězů po závodech jsme na stupních chyběli již nikdo nezmění a je opravdu velkou chybou organizátorů, že tento stav dopustili nesprávným vyhodnocením výsledků. Další bronzovou medaili přidala mix štafeta ve složení Jan Kuf a Natálie Dianová. V individuální soutěži si nejlépe z českých reprezentantů vedl Jan Kuf z Dukly Praha, který obsadil 7.místo. Nejlepšího individuálního umístění na vrcholné juniorské akci v historii našeho klubu dosáhl Marek Szmek 11. místem. Paradoxně nejkritičtější situaci musel zvládnout již při semifinále, ze kterého po nevydařeném šermu postoupil takříkajíc s odřenýma ušima, také díky vynikajícímu osobáku v plavání. Základ finálového úspěchu položil v šermu, který absolvoval s bilancí 19 vítězství a 16 porážek, což znamenalo 856 bodů. V plavání se přiblížil osobnímu rekordu ze semifinále, což po těžkém šermu vůbec nebylo snadné.Také jezdeckou disciplínu zvládl výborně a v závěrečné kombinaci běhu a střelby se dokonce posunul až k hranici první desítky, když v závěrečném finiši těsně předstihl litevského reprezentanta.Ovšem v rámci oprav výsledkové listiny udělali pořadatelé další hrubku a posunuli našeho reprezentanta na 12. místo. Oba závodníci měli totiž shodný počet bodů /5600/ a tehdy platí pravidlo, že lepší je ten závodník, který má víc bodů za kombi disciplínu /tím byl Litevec/ ovšem s jednou podstatnou výjimkou a tou je faktické pořadí v cíli při handicapovém startu. Což je logické a tímpádem měl být Marek ve výsledcích na 11.místě a ne o místo dál. Český svaz podal odvolání proti tomuto oficiálnímu pořadí a věříme, že mezinárodní federace vše uvede na správnou míru.Dalšího pěkného výsledku dosáhli naši reprezentanti v soutěži štafet, kde obsadili 5.místo. Také Lenka Bilková předvedla výborný výkon a obsadila 20.místo v individuální soutěži.Po bezproblémovém postupu ze semifinále, navíc také s osobním rekordem v plavání se jí tolik nedařilo v oblíbeném šermu a výsledkem bylo „jen“ 856 bodů. Po výborném plavání a čisté jízdě se Lenka držela na dohled první desítce celkového pořadí, ale ačkoliv podala na sebe výborný výkon v kombi, ve velice silné konkurenci to stačilo na zmiňované 20.místo. Družstvo, oslabené neúčastí Báry Kodedové, ve složení Dianová, Bilková, Lencová skončilo šesté. Nejlepšího individuálního umístění mezi juniorkami dosáhla Natálie Dianová 13.místem. Pro zájemce máme několik fotografií z průběhu mistrovství.