Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Dvě stříbra z mistrovství Evropy!!!

20150712_16435620150712_16440120150712_164526

Moderní pětibojař bystřického Sportovního centra Marek Grycz  byl nejúspěšnějším českým reprezentantem na mistrovství Evropy U19. To se konalo minulý týden v Praze a přineslo další dvě medaile do sbírky cenných kovů z vrcholných soutěží jemu, i celému klubu, který tak zvýšil jejich celkový počet na 29.

Závodů se zúčastnilo 55 osmnáctiletých a mladších závodníků z celé Evropy a ve dvou kvalifikačních skupinách bojovali o postup do finále pro 36 nejlepších. Marek postoupil bez nejmenších problémů, jasno bylo hned po úvodním šermu, který vyhrál a pak již mohl šetřit síly na finále. V něm se mu v šermířské části postavili kvalitní soupeři a v první polovině turnaje to nevypadalo na výsledek umožňující boj o nejvyšší příčky, protože měl na kontě 11 vítězství a 10 porážek.  Jenže v druhé půlce Marek dokázal uplatnit svou kvalitu a celkový výsledek  22/13 znamenal umístění mezi nejlepšími. Ve druhé, plavecké disciplíně, přišla odměna za celoroční poctivou tréninkovou dřinu v podobě osobního rekordu na úrovni světové pětibojařské extratřídy. Časem 2:00,4 na 200 metrů se zařadil na průběžné páté místo před závěrečnou kombinovanou disciplínou. Ambice na medaili z individuálního závodu se však nenaplnily, tentokrát mu kombi nesedlo ideálně jak běžecky, tak ani střelecky. Což neznamená, že by nepodal v této části kvalitní výkon, ale na posun vpřed to nestačilo a výsledkem bylo vynikající 6. místo.  Tímto výsledkem však hlavní měrou přispěl ke stříbrné medaili českého družstva, ve kterém jej doplnili osmý Martin Vlach z Kladna a dvanáctý Vojtěch Hercík z Mladé Boleslavi.

Závěrečnou soutěží celého šampionátu byla štafeta dvojic, ve které Marek startoval společně s Martinem Vlachem. V šermu se české dvojici podařilo dosáhnout kladné bilance. Markovi se nedařilo a doslova ubojoval remízu 10/10, Martin podržel tým bilancí 11/9. V plavání Marek potvrdil plaveckou formu časem těsně nad 54 sekund na 100 metrů, Martin zaplaval za 58 sekund a to znamenalo čtvrté místo před kombi. Marek tentokrát potvrdil, že je skvělým běžcem i střelcem a na prvním úseku dotáhl tým až na druhou příčku, kterou pak Martin v napínavém závěru udržel.

Marek Grycz opět potvrdil, že patří mezi nejlepší světové pětibojaře své kategorie a po zaslouženém odpočinku se v srpnu začne připravovat na mistrovství světa své kategorie, které se v září koná v hlavním městě Argentiny, Buenos Aires.

Sportovní centrum Bystřice

Mgr. Ivo Konvička
Bystřice 1335, 739 95 Bystřice
Tel.: +420 603 162 377
email: ivo.konvicka@gmail.com

Napište nám

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Předmět

    Vaše zpráva