Projekt „Doplnění sportovního materiálu“

Moravskoslezský kraj dotací podpořil projekt, jehož účelem je doplnění sportovního materiálu Sportovního centra Bystřice tak, aby byla zachována možnost kvalitní přípravy členů SCB a to jak vrcholových sportovců, tak mladých nadějí. Pořídili jsme střelecké a šermířské vybavení, které využíváme v maximální možné míře v rámci protiepidemických opatření. Po umožnění sportovních aktivit v plné míře také naplno využijeme tento sportovní materiál. Jedná se o laserové terče, pistole a zářiče, šermířské navijáky, masky, kordy a dresy.

Lenčino vítězství v Polsku

Lenčino vítězství v Polsku 29.3.2007 Velkého úspěchu dosáhla naše pětibojařka Lenka Bilková, která vyhrála mezinárodní závody juniorů do 21 let v Polsku. Od 16. do 18. března bojovalo 22 účastnic z Polska, Německa a ČR v pěti disciplinách nejen o vítězství, ale také o nominace na letošní vrcholné akce. Letos osmnáctiletá závodnice našeho Sportovního centra v Bystřici udělala rázný krok směrem k účasti na juniorském mistrovství světa v Portugalsku a mistrovství Evropy v Maďarsku. A to ještě mezitím chce stihnout mistrovství Evropy osmnáctiletých v Litvě. Na tento šampionát plní limit k účasti další člen SCB Marek Szmek.Lenka porazila kompletní českou i polskou špičku ziskem 5380 bodů a dokázala to především enormním zlepšením své nejslabší discipliny – běhu. Šestým místem v tomto závěrečném klání pětiboje, 1040 body a osobákem 11:10,5 na tříkilometrové trati získala poprvé v kariéře více než 1000 bodů v běhu a místo všemi očekávaného propadu na třetí místo udržela první. To si vybojovala vyrovnanými výkony v šermu (2.místo – 1000 bodů) , střelbě (5.místo – 1048 bodů), plavání (17. místo – 1120 bodů) a jízdě na koni (4.místo – 1172 bodů). Lenku nyní čeká náročná příprava na vrcholné akce a v rámci ní se jako reprezentantka ČR dospělých zúčastní mezinárodního kvalifikačního závodu žen ve Švýcarsku, juniorského světového poháru v Polsku a také mistrovství ČR osmnáctiletých, které tradičně pořádá náš oddíl začátkem června.